Cezayir - Fransa Feribot Haritası

Cezayir ile Fransa arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, Cezayir ülkesinden Fransa ülkesine seyahat için tüm seçenekleri tek bir hizli ve kolay arama ile bulabilirsiniz.

Cezayir ülkesinden Fransa ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili tarifeleri ve ücretleri hizlica karsilastirabilir ve bu sayede kendi kendinize bir sirketin web sitesinden digerine dolasmak zorunda kalmazsiniz.

Cezayir ile Fransa feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için Fransa Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
Cezayir
Cezayir
Fransa Feribotu
Fransa

Kalkis: Cezayir Varis: Fransa Feribot Rehberi

Cezayir ile Fransa arasinda çok sayida feribot seferleri düzenlenmektedir. Feribotlar, Cezayir ülkesindeki 5 liman limanlarla Fransa ülkesindeki 1 liman limanlari birbirine baglamaktadir.

SNCM & Algerie Ferries firmalarini içeren 2 feribot şirketleri tarafindan, 5 Feribot Hattı içindenHer hafta 8 feribot seferi düzenlenmektedir ve bunlarin en kisa olani 20 saat'den sürmektedir (Cezayir - Marsilya).

Bu Cezayir ve Fransa arasinda düzenlenen hizmetlerle ilgili özet bir bilgidir, canli bilgi almak için Fiyat Arama bölümümüzden seçim yapin.

Cezayir Hakkında:

Cezayir, Afrika’nın en büyük ülkesi olup kuzey Afrika’da yer alır. Yedinci yüzyılda Araplar tarafından alınana kadar aslen bir Berberi ülkesidir. Berber’ler, genellikle dağlık bölgelerde kalarak kendi dillerini ve kültürlerini bugüne kadar korumayı başarmışlardır. Bugün itibari ile Berberiler ülke nüfusunun yüzde 20’sini oluştururlar.

16. yüzyıldan itibaren Osmanlı imparatorluğuna bağlı olan Cezayir, 1830 yılında Fransizlar tarafindan fethedilmiştir. Ulusal Kurtuluş Cephesi öncülüğünde 1954 yılında başlatılan bağımsızlık hareketi 1962 yılında anlaşmayla sonuçlandı ve ülke bağımsızlığını ilan etti. 1990’larda ise Cezayir’in politikasıni, askeri ve İslami kesim militanlar arasında geçen çatışmalar oluşturur.

Cezayir’in en yaygın ve resmi dili Arapça’dır ve nüfusun yüzde 80’i tarafından konuşulur. D’ğer Arap ülkelerinde de olduğu gibi, medyada ve tüm resmi durumlarda Modern Standart Arapça kulanılır. Nüfusun diğer kalan yüzde 20’si Berberi veya Imazighen olarak bilinir ve bunlar Tamazight adlı bir Berberi dili konuşurlar.

Fransa Hakkında:

Fransa için genel bir tanım yapmak zordur. Charles de Gaulle bir keresinde "365 çeşit peyniri olan bir ülkeyi nasıl tanımlarsınız ki?" demiştir.

Yine de, Fransız usulü hayatın biraz da olsa tadına varmak için her yıl milyonlarca insanı kendine çeken bu müthiş topraklar için bir şeyler söylemek mümkündür.

Ona insanı buraya çeken şey nedir? Paris'in şık bulvarları mı, Alpler'in kayak yapılan ışıltılı tepeleri mi, günışığıyla yıkanan bağlar mı veya güneşin üzerinde gezindiği kumsallar mı, Fransa'da yaygın bir top oyunu olan tozlu "boule" mi yoksa isimsiz bir kasabada tadına bakılan kruvasanla kahve mi?

İnsanları çeken, belki de Loire vadisinin görkemli şatoları, Akdeniz kıyısındaki jet sosyete hayatı ya da yabani otların ve lavanta kokularının hâkim olduğu Provence'da yapılan sakin bir pikniktir.

Fransa'nın yeşilliklerle kaplı bölgelerinin arasında saklanmış Franche-Comté, Gascony ya da Berry gibi daha az bilinen, köy yaşamının sürdüğü, kendi halinde kasabalarıyla ziyaretçilere Fransa kırlarındaki son derece sakin hayatı görme imkânı sunan diğer bölgelerinin güzelliklerini de unutmamak gerekir.


Fransa'nın büyük zıtlıklara sahne olan bir ülke olduğu ve çeşitlilik gösteren coğrafyasıyla, yemekleriyle, iklimi ve insanlarıyla, sıra dışı kültürel mirasıyla birlikte ziyaretçilere sonsuz seçenekte, cazip gezi olanakları sunduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

Fransızların tatillerde neden ülkelerinde kalmayı tercih ettiğini ve coşkulu bir şekilde ülkelerine La Belle France (Güzel Fransa) dediklerini anlamak çok da zor değildir.

© Direct Ferries Ltd