Faroe Adaları - Danimarka Feribot Haritası

Faroe Adaları ile Danimarka arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, Faroe Adaları ülkesinden Danimarka ülkesine seyahat için tüm seçenekleri tek bir hizli ve kolay arama ile bulabilirsiniz.

Feribot karsilastirma motorumuz, Faroe Adaları ülkesinden Danimarka ülkesine en uygun feribot seferini bulmanizi saglamak için, seyahat etmek istediginiz zamana en yakin ve en ucuz uygun fiyatlar için arama yapar.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
Faroe Adaları
Faroe Adaları
Danimarka Feribotu
Danimarka

Kalkis: Faroe Adaları Varis: Danimarka Feribot Rehberi

Faroe Adaları ile Danimarka arasinda, 1 feribot şirketi – Smyril Line tarafindan isletilen sadece 1 feribot güzergâhi bulunmaktadir. Torshavn ile Hirtshals arasindaki tarifeli haftalık feribot seferi, yaklasik 33 saat'den sürmektedir.

Bu sayfadaki bilgilerin dogru olmasi için büyük bir özen gösterirken, tüm güzergâhlardaki siklik ve süreler zaman zaman degisiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Torshavn ve Hirtshals arasindaki Faroe Adaları Danimarka seferlerinin mevcut durumdaki bilgileri için gerçek zamanli basvuru yapmanizi öneririz.

Faroe Adaları - Danimarka Feribotu

Faroe Adaları Hakkında:

Faroe Adaları bayrağı, Faroe Adaları'nın bugünkü hali ile 5 Temmuz 1959 yılından bu yana kullandığı bayrağıdır. Dalgalanan Faroe Adaları bayrağı

Bayrak, beyaz zemin üzerine bulunan ve mavi ile çevrelenmiş kırmızı iskandinav haçından oluşmaktadır. Haç birçok İskandinavya ülkesinde olduğu gibi Faroe bayrağında da kendisini göstermektedir. Beyaz zemin ada ülkesini saran denizin köpüğünü ve gökyüzünün aydınlığını sembolize etmektedir. Bayrakta var olan diğer iki renkler kırmızı ve mavi Faroer halkının uzun yıllardır kullandığı renkler olup, aynı zamanda diğer kuzey topluluklara olan bağlılığı ifade etmektedir.

Ülkenin ilk orijinal bayrağı günümüzdeki kullanılan şekli ile hala muhafaza edilmekte olup, adalarda bulunan Famjin kilisesinde sergilenmektedir.

Danimarka Hakkında:

İskandinavya ile kıta Avrupa’sı arasında uzanan Danimarka'yı tanımlamak kolay değildir. Pek çok açıdan iki bölgenin özelliklerini de taşımaktadır. Danimarka'nın fiyatları ve içki yasaları büyük ölçüde Avrupa'nın geri kalanıyla benzerlik taşımaktadır. Fakat sosyal politikaları ve yönetim biçimi belirgin bir biçimde İskandinav özellikleri gösterir. Sosyal olanakları geniş ve yaşayanların hayat standardı oldukça yüksektir. Ülkede siyaset, daha çok uzlaşma üzerine kuruludur. Danimarka, fiyatlar ve mesafeler açısından seyahat etmesi en kolay olan İskandinav ülkesidir. Danimarka, Kuzey Denizi'ne serpilmiş küçük adaların yanı sıra, üç ana kara kütlesinden oluşur. Ülke, Zealand ve Funen adaları ve Almanya'nın kuzeybatısına doğru uzanan Jütland yarımadasından meydana gelir. Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Zealand'ı ziyaret eder. En çok turisti Zealand adasında, güzel, eski şehir merkeziyle, çeşitli müzeleriyle ve hareketli gece hayatıyla, ülkenin en büyük şehri ve heyecan verici merkezi olan Kopenhag çeker. Zealand'ın daha küçük olan komşusu Funen, şehir hayatının hüküm sürdüğü tek merkezi olan Odense dışında sakin bir adadır. Kopenhag'ın uzağında yer alan Jütland'ın tamamen kendine has bir havası vardır ve yeşil tepelerden tenha fundalıklara varana kadar Danimarka'nın en çeşitlilik gösteren coğrafyasına sahiptir. Arhus ve Aalborg, başkent dışındaki en hareketli şehirlerdir.

© Direct Ferries Ltd