Guernsey - Fransa Feribot Haritası

Guernsey ile Fransa arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Guernsey ile Fransa arasinda hizmet veren tüm firmalarla ilgili olarak tarifeleri ve ücretleri karsilastirmak için directferries.com.tr web sitesini kullanin!

Guernsey ülkesinden Fransa ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili sayfamizda, is, eglence veya baska bir amaçla gerçeklestireceginiz seyahatiniz için en uygun feribot seferini seçmek için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Guernsey ile Fransa feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için Fransa Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
Guernsey
Guernsey
Fransa Feribotu
Fransa

Kalkis: Guernsey Varis: Fransa Feribot Rehberi

Guernsey ve Fransa arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 11 sefer sunan Condor Ferries firmasi, 1 güzergâh sefer düzenlemektedir, Guernsey - St Malo güzergâhinda Haftalik 7 kez sefer düzenlenmektedir. Manche Iles Express firmasi, 1 güzergâh sefer düzenlemektedir, Guernsey - Dielette güzergâhinda Haftalik 4 kez sefer düzenlenmektedir, 2 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Guernsey ile Fransa arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Guernsey Hakkında:

Guernsey, St Malo Körfezi'nde, Fransa sahilinin 50 km, İngiltere'nin güney sahilinin de 130 km uzağında yer alan bir adalardır.

Adalar 1933'den bu yana Normandiya'ya aittir ve Norman Hukuku'nda varlığını sürdüren soyadları ve yerli dil Guernesaise aracılığıyla Britanya ile Fransa arasında bir bağ kurmaktadır.

Ada, Fransız şair Viktor Hugo'nun memleketidir. Şairin 15 yıllık sürgün hayatı sırasında yaşadığı ev, ziyaretçiler için ilginç sürprizler sunar. Viktor Hugo'nun yaratıcı ruhu sonu gelmeyen sergiler ve çeşitli etkinliklerle burada yaşatılmaktadır.

İkinci Dünya Savaşı'nda savunma hattı olan adalara inşa edilen Atlantik Duvarı 20. yüzyılın burada bıraktığı iz olmuştur. O zamanlardan miras kalan, işgal altındaki Britanya'nın günlük hayatını canlı bir şekilde yansıtan muhteşem müzelerin yanı sıra birlikte savunma kulelerinden oluşan labirentlerdir.

Fransa Hakkında:

Fransa için genel bir tanım yapmak zordur. Charles de Gaulle bir keresinde "365 çeşit peyniri olan bir ülkeyi nasıl tanımlarsınız ki?" demiştir.

Yine de, Fransız usulü hayatın biraz da olsa tadına varmak için her yıl milyonlarca insanı kendine çeken bu müthiş topraklar için bir şeyler söylemek mümkündür.

Ona insanı buraya çeken şey nedir? Paris'in şık bulvarları mı, Alpler'in kayak yapılan ışıltılı tepeleri mi, günışığıyla yıkanan bağlar mı veya güneşin üzerinde gezindiği kumsallar mı, Fransa'da yaygın bir top oyunu olan tozlu "boule" mi yoksa isimsiz bir kasabada tadına bakılan kruvasanla kahve mi?

İnsanları çeken, belki de Loire vadisinin görkemli şatoları, Akdeniz kıyısındaki jet sosyete hayatı ya da yabani otların ve lavanta kokularının hâkim olduğu Provence'da yapılan sakin bir pikniktir.

Fransa'nın yeşilliklerle kaplı bölgelerinin arasında saklanmış Franche-Comté, Gascony ya da Berry gibi daha az bilinen, köy yaşamının sürdüğü, kendi halinde kasabalarıyla ziyaretçilere Fransa kırlarındaki son derece sakin hayatı görme imkânı sunan diğer bölgelerinin güzelliklerini de unutmamak gerekir.


Fransa'nın büyük zıtlıklara sahne olan bir ülke olduğu ve çeşitlilik gösteren coğrafyasıyla, yemekleriyle, iklimi ve insanlarıyla, sıra dışı kültürel mirasıyla birlikte ziyaretçilere sonsuz seçenekte, cazip gezi olanakları sunduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

Fransızların tatillerde neden ülkelerinde kalmayı tercih ettiğini ve coşkulu bir şekilde ülkelerine La Belle France (Güzel Fransa) dediklerini anlamak çok da zor değildir.

© Direct Ferries Ltd