İzlanda feribotları hakkında

Directferries.com.tr İzlanda Feribotu kilavuzu ile feribot seferinizi planlamak ve rezervasyon yapmak için ihtiyaciniz olan tüm bilgileri elde edersiniz.

İzlanda istikametinde düzenlenen seferlerle ilgili olarak, en kisa ve en ucuzdan, en uzun ve en lükse, genis bir yelpazedeki alternatifleri kapsayan tüm seçeneklere sahibiz.

İzlanda ülkesine düzenlenen çesitli feribot seferleri ile ilgili asagidaki baglantilari takip edin veya tarifeleri ve feribot ücretlerini karsilastirmak için sadece 'Fiyat Arama' sistemine bilgilerinizi simdi girin.
İzlanda
İzlanda
İzlanda Feribotu
İzlanda
İzlanda

İzlanda Hakkında:

İzlanda Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde, Kuzey Kutup Dairesi'ne yakın, büyük bir adadır. Coğrafyası yabanıl, dağlık ve siyah lavlardan, red sülfüre, mavi sıcak su kaynaklarından nehirlere, şelalelere varana kadar çok renklidir. Sahili koylarla ve fiyordlarla dantel gibi işlenmiştir. İzlanda, aktif volkanlar açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Güney İzlanda'da 16 kereden fazla yanardağı patlamasının meydana geldiği Hekla, din adamları tarafından cehenneme geçiş yeri olarak tanımlanmıştır. İzlanda'nın fokurdayan dağlarının, adanın başka bir dünyaya ait olma durumunu pekiştirdiği açıktır.

Yine de sahil bölgelerinde, özellikle de İzlanda'nın yarı nüfusundan fazlasının yaşadığı başkent Reykjavik'te hareketli bir hayat hâkimdir. Reykjavik dağlarla çevrili, geniş bir koyun etrafından yer alır. Başkentin jeotermal kaplıcaların olduğu bölgede yer alması orası için doğal bir ısınma sistemi, dolayısıyla da hava kirliliğinden arınmış bir çevre yaratmaktadır. Reykjavik, geleneksel ahşap mimarisiyle modern binaların bir arada bulunduğu, canlı bir şehirdir. Şehir, görece küçük bir başkent olmasına rağmen, hareketli gece hayatı, eğlence seven kalabalıkların dolup dolup taştığı gece kulüpleri ve barlarıyla kendine has bir ün yaratmayı başarmıştır.

Danimarka - İzlanda Feribotu

© Direct Ferries Ltd