Letonya - Almanya Feribot Haritası

Letonya ile Almanya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, Letonya ülkesinden Almanya ülkesine seyahat için tüm seçenekleri tek bir hizli ve kolay arama ile bulabilirsiniz.

Feribot karsilastirma motorumuz, Letonya ülkesinden Almanya ülkesine en uygun feribot seferini bulmanizi saglamak için, seyahat etmek istediginiz zamana en yakin ve en ucuz uygun fiyatlar için arama yapar.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
Letonya
Letonya
Almanya Feribotu
Almanya

Kalkis: Letonya Varis: Almanya Feribot Rehberi

Letonya ve Almanya arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 6 sefer sunan Stena Line firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Liepaja - Travemunde güzergâhi, Her hafta 4 kez sefer düzenlemektedir & Ventspils - Travemunde yaklasik Haftalik 2 kez sefer, 2 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Letonya ile Almanya arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Letonya Hakkında:

Letonya da, komşusu Estonya gibi tarihi boyunca yabancı ülkelerin işgallerine sahne olmuştur. On üçüncü yüzyılın başında, yerli Baltıklılar, Hıristiyan olmaları için onları esir eden ve katleden Alman haçlı şövalyelerinin hışmına uğramıştır. Ülkenin politik kontrolü Lehistan-Litvanya Birliği, İsveç ve arından Rusya'nın eline geçtiğinde dahil, Almanlar hem topraklara hem de ticarete hakim olmaya devam ettiler. 19. yüzyılın ikini yarısında Letonyalılar kendi kimliklerini savunmaya başladılar ve 1918-20 arasında, savaştan sonra, Estonyalıların da yardımıyla Sovyetleri ve Almanları geri püskürterek bağımsızlıklarına kavuştular. Bu zor kazanılmış bağımsızlık 1940'da Sovyetlerle birleşmesiyle sona erdi. 1980lerin sonlarına doğru Sovyetler Birliği'nde durumlar biraz rahatlamaya başladığında artırılmış özerklik isteği sınırsız bağımsızlık isteğine dönüştü ve 1991'in ortasında Gorbaçov'a karşı yapılan darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Letonya ikini kere bağımsızlığını ilan etti.

Artık Letonya ekonomisini özel mülkiyete çevirmekle uğraşmaktadır ve Sovyet dönemi durgunluğunun ve ihmalin sonuçlarını düzeltmek için çabalamaktadır. Çevreye verilen zararın yanı sıra, Sovyet işgalinin en kalıcı mirası da orada yaşayan yüzde otuz oranındaki Rus azınlık olmuştur.

Almanya Hakkında:

Almanya'nın tekrar birleşmesinin ardından geçen yıllardan sonra, ziyaretçiler bu birleşmenin güzelliklerinin tadına varabilmektedirler. Altyapıda ve hizmet sektöründe yapılan büyük yatırımlar Soğuk Savaş'ın ülkeyi bölen izlerini silmekle kalmayıp İkinci Dünya Savaşı'nın yarattığı tahribatların da sonunda kaybolmasına olanak tanımıştır. Ülkede çok fazla değişiklik olmasına rağmen sürekli gelen ziyaretçiler hep sevdikleri şeyleri bulmakta zorlanmayacaklardır. Geleneksel bir Alman yemeği olan sauerbarten servisi yapan restoranlar ya da litrelerce lager ya da buğday birası sunan birahaneler hala varlığını sürdürmektedir.

Durup Almanya'nın tam olarak doğusuna ve batısına baktığınızda konuşulan dilin, yemeklerin, geleneklerin ve tarihin farklılaştığını göreceksiniz. Almanya'yı en iyi şekilde anlamak için elinizden geldiğince farklı bölgelerini gezmeye ve deneyimlemeye çalışın.

Almanya'da pek çok zenginlik bulmak mümkündür: görkemli ve şık büyük şehirleri, kartpostallardakine yaraşır görüntüdeki küçük kasabaları, zengin kültürel ve sanatsal hayatı, ormanlık alanları, muhteşem şatoları, güzel şarapları ve biraları ile Almanya’nın her türlü zevke hitap eden bir yanı vardır.

Avrupa'nın kalbinde yer alan ülke, kıtanın tarihinde önemli bir yere sahiptir. Şarlman'dan Kutsal Roma İmparatorluğu'ndan, Otto von Bismarck'ın Alman İmparatorluğu'na, Nazizme ve Berlin Duvarı'nın yapılışına ve yıkılışına kadar hiç bir ülke iyi ya da kötü olsun Avrupa'yı Almanya kadar şekillendirmemiştir.

© Direct Ferries Ltd