Malta feribotları hakkında

Direct Ferries'de, yolculugunuz için en iyi firsati elde ettiginizden emin olmak için tüm Malta Feribotu seçeneklerini karsilastirabilirsiniz.

Benzersiz karsilastirma motorumuzu kullanarak Malta feribot tarifelerini, ücretlerini ve seyahat sürelerini, hizli ve kolay tek bir arama ile karsilastirabilir ve paranizdan ve zamaninizdan tasarruf edebilirsiniz.

Malta ülkesine düzenlenen çesitli feribot seferleri ile ilgili asagidaki baglantilari takip edin veya tarifeleri ve feribot ücretlerini karsilastirmak için sadece 'Fiyat Arama' sistemine bilgilerinizi simdi girin.
Malta
Malta
Malta Feribotu
Malta
Malta

Malta Hakkında:

Akdeniz'in ortasında, yedi adadan oluşan bir takımada olan Malta küçük ve nüfus olarak yoğun bir ada devlettir. Malta Sicilya'nın tam altında, Tunus'un doğusunda ve Libya'nın kuzeyinde yer alır. Adaların stratejik konumu nedeniyle Malta pek çok güç tarafından ele geçirilmiş ve yüzlerce yıl burada hüküm sürmek için verilen savaşlara sahne olmuştur. Şu anda nüfus açısından en küçük Avrupa Birliği ülkesidir.

Adada M.Ö. 3000 yılında önemli eserler bırakan ilk uygarlığa rastlanmıştır ve bu uygarlık pek çok megalitik tapınak inşa etmiştir. Daha sonra ada Fenikeliler, Kartacalılar ve Romalılar tarafından işgal edilmiştir.

Ada 1964'de bağımsızlığını ilan etmiştir ve Britanya'da ayrılmıştır. Bundan kırk yıl sonra Malta, Mayıs 2004'de Avrupa Birliği'ne katılmıştır. O yıl Avrupa Birliği'ne katılan on ülkenin en küçüğüdür.

Malta'nın nüfusu her yol turist akınıyla üç katına çıkmaktadır. Turizm adanın temel gelir kaynağıdır.

Malta adaları tertemiz sular, gözlerden uzak koylar, kumlu sahiller sunmaktadır. Şehirlerde ise adaların zengin geçmişini yansıtan Ortaçağdan kalma şehir surları, muhteşem barok kiliseler ve saraylar yer almaktadır.

Sicilya - Malta Feribotu

Haftada 8 Sefer
sefer süresi 4 saat 15 dakika
Virtu Ferries
Haftada 10 Sefer
sefer süresi 1 saat 45 dakika'dan
Virtu Ferries
© Direct Ferries Ltd