Shetland Adaları - İskoçya Feribot Haritası

Shetland Adaları ile İskoçya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, tüm seçenekleri görerek en iyi firsatlari yakalamak için, Shetland Adaları ülkesinden İskoçya ülkesine düzenlenen feribot seferlerini karsilastirin.

Feribot karsilastirma motorumuz, Shetland Adaları ülkesinden İskoçya ülkesine en uygun feribot seferini bulmanizi saglamak için, seyahat etmek istediginiz zamana en yakin ve en ucuz uygun fiyatlar için arama yapar.

Shetland Adaları ile İskoçya feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için İskoçya Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
Shetland Adaları
Shetland Adaları
İskoçya Feribotu
İskoçya

Kalkis: Shetland Adaları Varis: İskoçya Feribot Rehberi

Shetland Adaları ile İskoçya arasinda, 1 feribot şirketi – Northlink Ferries tarafindan isletilen sadece 1 feribot güzergâhi bulunmaktadir. Lerwick ile Aberdeen arasindaki tarifeli haftalık feribot seferi, yaklasik 12 saat'den sürmektedir.

Bu sayfadaki bilgilerin dogru olmasi için büyük bir özen gösterirken, tüm güzergâhlardaki siklik ve süreler zaman zaman degisiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Lerwick ve Aberdeen arasindaki Shetland Adaları İskoçya seferlerinin mevcut durumdaki bilgileri için gerçek zamanli basvuru yapmanizi öneririz.

Shetland Adaları - İskoçya Feribotu

Shetland Adaları Hakkında:

Shetland Adaları takımada olup İskoçya anakarasının kezeydoğusunda yer alır.
Shetland, (Eski adı ile Zetland) İskoçya'nın 32 idarî yönetim biriminen biridir. Bir takımada olan Shetland, Orkney Adaları'nın ve İskoçya anakarasının kuzeydoğusunda bulunur.

Adaların bütünü yaklaşık olarak 1466 km² dir. Takımadaların en büyüğü, Mainland, İskoçya'nın en büyük üçüncü adası olduğu gibi, Büyük Britanya Adası'nı da çevreleyen en büyük üçüncü adadır. Adalarda toplam 26.000 kişi yaşamaktadır ve nüfus yoğunluğu 15/km²dir.

İskoçya Hakkında:

İskoçya, Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkeden biridir. İskoçya, İngiltere'den sonra en fazla nüfusa sahip olan 2. Birleşik Krallık ülkesidir.

Üçte birini kapladığı Britanya adasının en kuzeyinde yer alır. Güneyde İngiltere’ye komşu olan ülkenin doğusunda Kuzey Denizi, batısında ise Atlantik Okyanusu yer alır.

Coğrafı olarak İskoçya, kuzeyden güneye 3 ana bölgeye ayrılmıştır. Bunlar dağlık bir bölge olan Highlands, deniz seviyesine yakın olan Central Belt ve tepelik bir araziden oluşan Southern Uplands’dir. İskoçya nüfusunun çoğu Edinburgh, Glasgow ve Stirling gibi en önemli şehirlerin içinde yer aldığı Central Belt bölgesinde yaşamaktadır. Bunun yanında İskoçya’ya bağlı 130’u yerleşim bölgesi olan 790 ada vardır. İskoçya, dağları, nehirleri ve gölleriyle zengin bir doğaya sahiptir. Bunlardan en ünlüsü şüphesiz yöre halkının Nessie adını verdiği efsanevi canavarla ünlü Loch Ness’tir.

İskoçya bağımsız bir ülke olmasa da kendine ait bir bayrağı, başkenti ve parlamentosu vardır. İskoçlar, kendi kültürlerine ve geleneklerine bağlı, geçmişlerini sürekli canlı tutan, tarihe önem veren bir millettir.

Başkent Edinburgh, Orta Çağ’dan kalma kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzellikleri olan bir şehirdir. Üç tarafı denizle çevrili olan İskoçya'nın iklimi, Britanya ortalamasına göre oldukça sert ve soğuktur.

© Direct Ferries Ltd