Cezayir - İspanya Feribot Haritası

Cezayir ile İspanya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Cezayir ile İspanya arasindaki feribot karsilastirma sistemi, İspanya istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Cezayir ülkesinden İspanya ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili tarifeleri ve ücretleri hizlica karsilastirabilir ve bu sayede kendi kendinize bir sirketin web sitesinden digerine dolasmak zorunda kalmazsiniz.

Hareket saati yaklastikça bos yer sayisi azaldigi için ücretler genellikle yükselmektedir, bu nedenle geç kalmayin ve bilgilerinizi Fiyat Arama sistemimize girerek seyahatiniz için karsilastirmayi ve rezervasyonu bugün yapin.
Cezayir
Cezayir
İspanya Feribotu
İspanya

Kalkis: Cezayir Varis: İspanya Feribot Rehberi

Cezayir ve İspanya arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 5 sefer sunan Trasmediterranea firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Ghazaouet - Almeria güzergâhi, Her hafta 3 kez sefer düzenlemektedir & Oran - Almeria yaklasik Haftalik 2 kez sefer, 2 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Cezayir ile İspanya arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Cezayir Hakkında:

Cezayir, Afrika’nın en büyük ülkesi olup kuzey Afrika’da yer alır. Yedinci yüzyılda Araplar tarafından alınana kadar aslen bir Berberi ülkesidir. Berber’ler, genellikle dağlık bölgelerde kalarak kendi dillerini ve kültürlerini bugüne kadar korumayı başarmışlardır. Bugün itibari ile Berberiler ülke nüfusunun yüzde 20’sini oluştururlar.

16. yüzyıldan itibaren Osmanlı imparatorluğuna bağlı olan Cezayir, 1830 yılında Fransizlar tarafindan fethedilmiştir. Ulusal Kurtuluş Cephesi öncülüğünde 1954 yılında başlatılan bağımsızlık hareketi 1962 yılında anlaşmayla sonuçlandı ve ülke bağımsızlığını ilan etti. 1990’larda ise Cezayir’in politikasıni, askeri ve İslami kesim militanlar arasında geçen çatışmalar oluşturur.

Cezayir’in en yaygın ve resmi dili Arapça’dır ve nüfusun yüzde 80’i tarafından konuşulur. D’ğer Arap ülkelerinde de olduğu gibi, medyada ve tüm resmi durumlarda Modern Standart Arapça kulanılır. Nüfusun diğer kalan yüzde 20’si Berberi veya Imazighen olarak bilinir ve bunlar Tamazight adlı bir Berberi dili konuşurlar.

İspanya Hakkında:

İspanya Avrupa'nın güneybatısında, İber Yarımadası'nda yer alan bir Akdeniz ülkesidir. Güneyde ve doğuda Akdeniz'e, kuzeyde ise Atlantik Okyanusu'na kıyısı vardır. Batıda Portekiz, kuzeyde Fransa, Andorra ve güneyde Birleşik Krallık'a bağlı Cebelitarık ile komşudur. İspanya toprakları ayrıca Akdeniz'de Balear Adaları, Atlantik Okyanusu'nda Kanarya Adaları'nı ve Kuzey Afrika'da Ceuta ve Melilla adlı iki özerk şehri kapsar. 504.712 km2'lik[3] alanıyla İspanya, Fransa'dan sonra Batı Avrupa'daki ikinci büyük ülkedir. 650 metrelik ortalama yüksekliği ile de İsviçre'den sonra Avrupa'daki ikinci yüksek ülkedir.[kaynak belirtilmeli]

İspanya parlamenter demokrasi şeklinde örgütlenmiş bir anayasal monarşi rejimi ile yönetilir. 1986'dan beri Avrupa Birliği'nin 1982'den beri NATO'nun bir üyesidir.

İspanya İber Yarımadası'nın yedide altısını kaplar. Kuzeydoğusunda Pireneler boyunca Fransa ve Andorra ile İspanya arasındaki sınır uzanır. Bununla birlikte Akdeniz'de bulunan Balear Adaları, Atlantik Okyanusu'ndaki Kanarya Adaları ve Kuzey Afrika kıyılarında bulunan Septe ve Melilla eyaletleri de İspanya sınırları dahilindedir. Fransa sınırlarındaki Llívia şehri de İspanya'ya aittir. Bununla birlikte Fas kıyılarında bulunan Chafarinas Adaları, Peñón de Vélez de la Gomera, Alhucemas, Alborán ve Columbretes Adaları ile Perejil Adası da İspanya'ya aittir.

© Direct Ferries Ltd