Hvar Island - Hırvatistan Feribot Haritası

Hvar Island ile Hırvatistan arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Hvar Island ile Hırvatistan arasindaki feribot karsilastirma sistemi, Hırvatistan istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Hvar Island ülkesinden Hırvatistan ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili sayfamizda, is, eglence veya baska bir amaçla gerçeklestireceginiz seyahatiniz için en uygun feribot seferini seçmek için gerekli tüm bilgileri bulabilirsiniz.

Hareket saati yaklastikça bos yer sayisi azaldigi için ücretler genellikle yükselmektedir, bu nedenle geç kalmayin ve bilgilerinizi Fiyat Arama sistemimize girerek seyahatiniz için karsilastirmayi ve rezervasyonu bugün yapin.
Hvar Island
Hvar Island
Hırvatistan Feribotu
Hırvatistan

Kalkis: Hvar Island Varis: Hırvatistan Feribot Rehberi

Hvar Island ve Hırvatistan arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 6 sefer sunan Jadrolinija firmasi, 3 güzergâh sefer düzenlemektedir, Stari Grad - Rijeka güzergâhi, Her hafta 2 kez sefer düzenlemektedir, Stari Grad - Dubrovnik yaklasik Haftalik 2 kez sefer & Stari Grad - Mljet yaklasik Haftalik 2 kez sefer, 4 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Hvar Island ile Hırvatistan arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Hırvatistan Hakkında:

Hırvatistan, güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Orta Avrupa ve güneydoğusunda Balkanların yer aldığı, hilal şeklinde bir Avrupa ülkesidir. Sırplar Bizans İmparatorluğu'nun öncülüğünde Doğu Ortodoksluğuna yönelirken Hırvatlar, yedinci yüzyılda Katolik olmayı seçerler ve 10. yüzyılda bağımsız bir krallık kurarlar. Doğu (Ortodoks) ve Batı (Katolik) Kiliseleri'nin birbirinden ayrılması 1054'de böylece gerçekleşir. Osmanlıların Macaristan'ı mağlup etmesinin ardından 1529'da Habsburg Hanedanı ve Osmanlı İmparatorluğu Macaristan'ın topraklarını paylaşırlar ve böylece Hırvatistan'da İslam ve Hıristiyan dünyaları arasında, bugün yaklaşık Hırvatistan ile Bosna Hersek sınırına yakın bir çizgide ilerleyen askerileştirilmiş bir sınır yaratırlar. Sırplar Hırvatistan'ın Krajina (sınır toprakları) olarak bilinen, daha sonra Hırvat-Sırp anlaşmazlığına sebep olacak bölgeye yerleşirler. 1945'de Hırvatistan'ın Komünistler tarafından alınmasının ardından, Hırvatistan Josip Broz Tito tarafından yönetilen yeni Yugoslav federasyonunun kurucu cumhuriyeti olur.

Yugoslavya'nın çözülmesi 1990'da, Slovenya ve Hırvatistan'daki çok parti seçimlerinden sonra başlamıştır. Hırvatistan'da Yugoslav Halk Ordusu (JNA) ile Sırp milisleri arasında bir tarafta olan savaş diğer tarafta Hırvat savunma güçlerini harekete geçirir ve Birleşmiş Milletlerin aracı olduğu ateşkesle bu durum, Ocak 1992'de sona erer.

© Direct Ferries Ltd