İngiltere - Belçika Feribot Haritası

İngiltere ile Belçika arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, İngiltere ülkesinden Belçika ülkesine seyahat için tüm seçenekleri tek bir hizli ve kolay arama ile bulabilirsiniz.

İngiltere ülkesinden Belçika ülkesine düzenlenen her bir feribot seferi için lütfen bu sayfaya göz atin.

Hareket saati yaklastikça bos yer sayisi azaldigi için ücretler genellikle yükselmektedir, bu nedenle geç kalmayin ve bilgilerinizi Fiyat Arama sistemimize girerek seyahatiniz için karsilastirmayi ve rezervasyonu bugün yapin.
İngiltere
İngiltere
Belçika Feribotu
Belçika

Kalkis: İngiltere Varis: Belçika Feribot Rehberi

İngiltere ile Belçika arasinda, 1 feribot şirketi – P&O Ferries tarafindan isletilen sadece 1 feribot güzergâhi bulunmaktadir. Hull ile Zeebrugge arasindaki tarifeli haftalık feribot seferi, yaklasik 13 saat 15 dakika'dan sürmektedir.

Bu sayfadaki bilgilerin dogru olmasi için büyük bir özen gösterirken, tüm güzergâhlardaki siklik ve süreler zaman zaman degisiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Hull ve Zeebrugge arasindaki İngiltere Belçika seferlerinin mevcut durumdaki bilgileri için gerçek zamanli basvuru yapmanizi öneririz.

İngiltere - Belçika Feribotu

İngiltere Hakkında:

Birleşik Krallık'ın en büyük ve en fazla nüfuslu ülkesi olan İngiltere, Büyük Britanya adasının güneyinin üçte ikisinin büyük kısmını kaplar.

Yakın zamana kadar İngiltere, genel olarak 1930'larda kalmış, sadece postane, kasaba barı ve papazın evinden ibaret olan, sakin, masalsı bir yer olarak düşünülüyordu. Şimdi ise daha çok, hareketli bir gece hayatının ve etkinliklerin olduğu canlı şehirleriyle ve güzel kırsalıyla bilinmektedir.

İlginç şehirleri ve göz alıcı kırsalıyla İngiltere pek çok zevke hitap etmektedir. Görkemli Londra, Stratford, Glouester ve York şehirlerinden ilginç tatlar sunan Newcastle, Liverpool ve Manchester'a varana kadar İngiltere'nin şehirleri nostalji aşkının yaratıcılık ruhuyla çarpıştığı, canlı, hareketli yerlerdir.

Northumberland'ın ve kiliselerle dolu Lincolnshire'ın ara sokaklarında dolaşın ve Costwolds ve Dales'in paha biçilmez güzelliğinin keyfine varın. Ayıracak zamanınız varsa, turist kalabalıklarından sıyrılın ve İngiltere'nin dingin kır yollarında gezinin, bir kasaba barında "gerçek" bir İngiliz birası için, geleneksel bir pazar yerinde dolaşın ya da İngiltere'nin "yeni dalga" şaraplarından tadın ve İngiltere'nin dünyadaki herhangi bir yerle boy ölçüşebilecek kozmopolit mutfağıyla tanışın.

Bugün İngiltere, ziyaretçilere kucak açan, baş döndürücü, rahat ve eğlenceli, insanlarının çoğunlukla tuhaf alışkanlıklarının yarattığı koşullarla ülkenin ihtişamının birbirini dengelediği bir yerdir. Ve mizah duygusu, kabul görmek için her zaman bir anahtar işlevi görür.

Belçika Hakkında:

Belçika, gezginler arasındaki bilinirliğinin aksine kültürel çeşitlilik içeren bir ülkedir. Nüfusunun %60'ını Flamanca konuşanlar ve %40'ını Fransızca konuşan Valonlar oluşturur. Ülkenin doğusunda az miktarda Almanca konuşan bir grup da bulunmaktadır. Belçika'nın kuzeyi ile güneyi görünüş olarak çok farklıdır. Kuzey ve güneyin buluştuğu noktada, Avrupa Birliği'nin kalbinde, kültürel açıdan zengin, başkent Brüksel yer alır. Batı ve Doğu Flandre, Anvers (Antwerp), Limburg ve Brabant'in önemli bir kısmının oluşturduğu kuzey bölgesi, büyük ölçüde düzdür. Gerek coğrafya gerekse mimari olarak Hollanda'dan çok da farklı değildir. İkinci büyük şehir olan Anvers (Antwerp), 16, yüzyıldaki altın çağını hatırlatan yüksek sanat örnekleriyle hareketli bir eski liman şehridir. Ülkenin güney ve batı ucunda, göz alıcı Flaman sanatının yoğunlaştığı iki tarihi şehir olan Gent ve Brüj (Brugges) bulunur. Brüksel ile Anvers'in ortasında yer alan katedraller şehri Mechelen ise ülkeni denize kıyısı olmayan şehirlerinden biridir. Brabant'ın güney kısımlarında Fransızca konuşulur. Şehir, Valon eyaleti olan Hainaut ile birleşir. Burası, tarımsal açıdan zengin, yer yer endüstriyel yapıların ve tarihi Tournai şehrinin yer aldığı bir eyalettir. Buranın doğusunda Belçika'nın manzara açısından en göz kamaştırıcı yeri, ormanlık vadileri, yüksek tepeleri ve karanlık mağaralarıyla Ardenler yer alır.

© Direct Ferries Ltd