İskoçya - Kuzey İrlanda Feribot Haritası

İskoçya ile Kuzey İrlanda arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in İskoçya ile Kuzey İrlanda arasindaki feribot karsilastirma sistemi, Kuzey İrlanda istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

İskoçya ülkesinden Kuzey İrlanda ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili tarifeleri ve ücretleri hizlica karsilastirabilir ve bu sayede kendi kendinize bir sirketin web sitesinden digerine dolasmak zorunda kalmazsiniz.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
İskoçya
İskoçya
Kuzey İrlanda Feribotu
Kuzey İrlanda

Kalkis: İskoçya Varis: Kuzey İrlanda Feribot Rehberi

İskoçya ve Kuzey İrlanda arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 98 sefer sunan P&O Irish Sea firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Cairnryan - Larne güzergâhi, Her gün 7 kez sefer düzenlemektedir & Troon - Larne yaklasik Haftalik 14 kez sefer. Stena Line firmasi, 1 güzergâh sefer düzenlemektedir, Cairnryan - Belfast güzergâhinda Günlük 5 kez sefer düzenlenmektedir, 3 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, İskoçya ile Kuzey İrlanda arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

İskoçya Hakkında:

İskoçya, Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkeden biridir. İskoçya, İngiltere'den sonra en fazla nüfusa sahip olan 2. Birleşik Krallık ülkesidir.

Üçte birini kapladığı Britanya adasının en kuzeyinde yer alır. Güneyde İngiltere’ye komşu olan ülkenin doğusunda Kuzey Denizi, batısında ise Atlantik Okyanusu yer alır.

Coğrafı olarak İskoçya, kuzeyden güneye 3 ana bölgeye ayrılmıştır. Bunlar dağlık bir bölge olan Highlands, deniz seviyesine yakın olan Central Belt ve tepelik bir araziden oluşan Southern Uplands’dir. İskoçya nüfusunun çoğu Edinburgh, Glasgow ve Stirling gibi en önemli şehirlerin içinde yer aldığı Central Belt bölgesinde yaşamaktadır. Bunun yanında İskoçya’ya bağlı 130’u yerleşim bölgesi olan 790 ada vardır. İskoçya, dağları, nehirleri ve gölleriyle zengin bir doğaya sahiptir. Bunlardan en ünlüsü şüphesiz yöre halkının Nessie adını verdiği efsanevi canavarla ünlü Loch Ness’tir.

İskoçya bağımsız bir ülke olmasa da kendine ait bir bayrağı, başkenti ve parlamentosu vardır. İskoçlar, kendi kültürlerine ve geleneklerine bağlı, geçmişlerini sürekli canlı tutan, tarihe önem veren bir millettir.

Başkent Edinburgh, Orta Çağ’dan kalma kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzellikleri olan bir şehirdir. Üç tarafı denizle çevrili olan İskoçya'nın iklimi, Britanya ortalamasına göre oldukça sert ve soğuktur.

Kuzey İrlanda Hakkında:

Kuzey İrlanda İrlanda Adası'nda İrlanda Cumhuriyeti'nın kuzeyinde yer alan Birleşik Krallık'a bağlı ülke.

Başkenti Belfast 'tır. Ülkenin en önemli gölleri Britanya adalarının içinde de en büyük tatlı su kaynağı olan 392 km²'lik alana sahip Lough Neagh ,diğer önemli gölü ise Fermanagh Kontluğu sınırları içindeki Lough Erne'dir. Kuzey İrlanda'nın en büyük adası Antrim sahilindeki Rathlin adasıdır. Sperrin Dağları ülkenin Altın ihtiyacının karşılandığı bir bölgedir. Ayrıca Mourne dağları çevresinde de Granit çıkarılmaktadır. Ülkenin en yüksek noktası Mourne dağlarında 848 metre yüksekliğindeki Slieve Donard 'dır.

© Direct Ferries Ltd