İzlanda - Danimarka Feribot Haritası

İzlanda ile Danimarka arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

İzlanda ile Danimarka arasinda hizmet veren tüm firmalarla ilgili olarak tarifeleri ve ücretleri karsilastirmak için directferries.com.tr web sitesini kullanin!

Feribot karsilastirma motorumuz, İzlanda ülkesinden Danimarka ülkesine en uygun feribot seferini bulmanizi saglamak için, seyahat etmek istediginiz zamana en yakin ve en ucuz uygun fiyatlar için arama yapar.

İzlanda ile Danimarka feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için Danimarka Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
İzlanda
İzlanda
Danimarka Feribotu
Danimarka

Kalkis: İzlanda Varis: Danimarka Feribot Rehberi

İzlanda ile Danimarka arasinda, 1 feribot şirketi – Smyril Line tarafindan isletilen sadece 1 feribot güzergâhi bulunmaktadir. Seydisfjordur ile Hirtshals arasindaki tarifeli haftalık feribot seferi, yaklasik 48 saat'den sürmektedir.

Bu sayfadaki bilgilerin dogru olmasi için büyük bir özen gösterirken, tüm güzergâhlardaki siklik ve süreler zaman zaman degisiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Seydisfjordur ve Hirtshals arasindaki İzlanda Danimarka seferlerinin mevcut durumdaki bilgileri için gerçek zamanli basvuru yapmanizi öneririz.

İzlanda - Danimarka Feribotu

İzlanda Hakkında:

İzlanda Atlas Okyanusu'nun kuzeyinde, Kuzey Kutup Dairesi'ne yakın, büyük bir adadır. Coğrafyası yabanıl, dağlık ve siyah lavlardan, red sülfüre, mavi sıcak su kaynaklarından nehirlere, şelalelere varana kadar çok renklidir. Sahili koylarla ve fiyordlarla dantel gibi işlenmiştir. İzlanda, aktif volkanlar açısından dünyanın önde gelen ülkelerinden biridir. Güney İzlanda'da 16 kereden fazla yanardağı patlamasının meydana geldiği Hekla, din adamları tarafından cehenneme geçiş yeri olarak tanımlanmıştır. İzlanda'nın fokurdayan dağlarının, adanın başka bir dünyaya ait olma durumunu pekiştirdiği açıktır.

Yine de sahil bölgelerinde, özellikle de İzlanda'nın yarı nüfusundan fazlasının yaşadığı başkent Reykjavik'te hareketli bir hayat hâkimdir. Reykjavik dağlarla çevrili, geniş bir koyun etrafından yer alır. Başkentin jeotermal kaplıcaların olduğu bölgede yer alması orası için doğal bir ısınma sistemi, dolayısıyla da hava kirliliğinden arınmış bir çevre yaratmaktadır. Reykjavik, geleneksel ahşap mimarisiyle modern binaların bir arada bulunduğu, canlı bir şehirdir. Şehir, görece küçük bir başkent olmasına rağmen, hareketli gece hayatı, eğlence seven kalabalıkların dolup dolup taştığı gece kulüpleri ve barlarıyla kendine has bir ün yaratmayı başarmıştır.

Danimarka Hakkında:

İskandinavya ile kıta Avrupa’sı arasında uzanan Danimarka'yı tanımlamak kolay değildir. Pek çok açıdan iki bölgenin özelliklerini de taşımaktadır. Danimarka'nın fiyatları ve içki yasaları büyük ölçüde Avrupa'nın geri kalanıyla benzerlik taşımaktadır. Fakat sosyal politikaları ve yönetim biçimi belirgin bir biçimde İskandinav özellikleri gösterir. Sosyal olanakları geniş ve yaşayanların hayat standardı oldukça yüksektir. Ülkede siyaset, daha çok uzlaşma üzerine kuruludur. Danimarka, fiyatlar ve mesafeler açısından seyahat etmesi en kolay olan İskandinav ülkesidir. Danimarka, Kuzey Denizi'ne serpilmiş küçük adaların yanı sıra, üç ana kara kütlesinden oluşur. Ülke, Zealand ve Funen adaları ve Almanya'nın kuzeybatısına doğru uzanan Jütland yarımadasından meydana gelir. Ziyaretçilerin büyük çoğunluğu Zealand'ı ziyaret eder. En çok turisti Zealand adasında, güzel, eski şehir merkeziyle, çeşitli müzeleriyle ve hareketli gece hayatıyla, ülkenin en büyük şehri ve heyecan verici merkezi olan Kopenhag çeker. Zealand'ın daha küçük olan komşusu Funen, şehir hayatının hüküm sürdüğü tek merkezi olan Odense dışında sakin bir adadır. Kopenhag'ın uzağında yer alan Jütland'ın tamamen kendine has bir havası vardır ve yeşil tepelerden tenha fundalıklara varana kadar Danimarka'nın en çeşitlilik gösteren coğrafyasına sahiptir. Arhus ve Aalborg, başkent dışındaki en hareketli şehirlerdir.

© Direct Ferries Ltd