Jersey - Fransa Feribot Haritası

Jersey ile Fransa arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, Jersey ülkesinden Fransa ülkesine seyahat için tüm seçenekleri tek bir hizli ve kolay arama ile bulabilirsiniz.

Feribot karsilastirma motorumuz, Jersey ülkesinden Fransa ülkesine en uygun feribot seferini bulmanizi saglamak için, seyahat etmek istediginiz zamana en yakin ve en ucuz uygun fiyatlar için arama yapar.

Hareket saati yaklastikça bos yer sayisi azaldigi için ücretler genellikle yükselmektedir, bu nedenle geç kalmayin ve bilgilerinizi Fiyat Arama sistemimize girerek seyahatiniz için karsilastirmayi ve rezervasyonu bugün yapin.
Jersey
Jersey
Fransa Feribotu
Fransa

Kalkis: Jersey Varis: Fransa Feribot Rehberi

Jersey ve Fransa arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 22 sefer sunan Condor Ferries firmasi, 1 güzergâh sefer düzenlemektedir, Jersey (St Helier) - St Malo güzergâhinda Haftalik 16 kez sefer düzenlenmektedir. Manche Iles Express firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Jersey (St Helier) - Granville güzergâhi, Her hafta 4 kez sefer düzenlemektedir & Jersey (St Helier) - Carteret yaklasik Haftalik 2 kez sefer, 3 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Jersey ile Fransa arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Jersey Hakkında:

Jersey, Manş Adaları'nın en güneyinde yer alan adadır. Ada, Britanya'nın yaklaşık 160 km. güneyindedir fakat Fransa sahili ile arasındaki mesafe sadece 22 km'dir. Jersey ziyaretçilerin farklı duyularına hitap eden bir kaleydeskop gibidir. Jersey'in büyüklüğüne rağmen, bu küçük ada duyuları haddinden fazla harekete geçirmektedir. Adaya hava yoluyla gelirseniz yemyeşil vadilerini, bakımlı tarlalarını ve el değmemiş sahilini fark edeceksiniz. Deniz yoluyla gelirken La Corbière'in kayalıklar arasındaki gösterişli manzarası, St Aubin koyu gözler önüne serilir. Kartpostal güzelliğindeki Elizabeth Kalesi, küçük ama güzel olan bu adayla karşılaşma anını daha da görkemli kılar. Manzara açısından çeşitlilik sunan, tarihi açıdan zengin ada kusursuz güzelliğiyle kendisinden çok daha büyük adalarla ve belki de daha iyi bilinen gezi noktalarıyla boy ölçüşür durumdadır. Deniz, adanın coğrafyasına hâkimdir ve adayı çevreleyen Atlas Okyanusu adanın her noktasından görülebilmektedir. Sahil kıyısı aynı zamanda sonsuz bir çeşitlilik sunar. Görkemli yarlar, etrafı açık körfezler, kumlu sahiller ve kayalıkların sakladığı küçük koylara yaya olarak veya üç beş dakikalık bir araba yolculuğuyla ulaşmak son derece kolaydır. Jersey'in St Malo Körfezi'ndeki kendine has konumunun sonucunda, denizin alçalıp yükselmesinden dolayı ada günde iki defa 12 m. oranında büyüyüp küçülmektedir. Bu oran dünyadaki en büyük gel git oranlarından biridir.

Fransa Hakkında:

Fransa için genel bir tanım yapmak zordur. Charles de Gaulle bir keresinde "365 çeşit peyniri olan bir ülkeyi nasıl tanımlarsınız ki?" demiştir.

Yine de, Fransız usulü hayatın biraz da olsa tadına varmak için her yıl milyonlarca insanı kendine çeken bu müthiş topraklar için bir şeyler söylemek mümkündür.

Ona insanı buraya çeken şey nedir? Paris'in şık bulvarları mı, Alpler'in kayak yapılan ışıltılı tepeleri mi, günışığıyla yıkanan bağlar mı veya güneşin üzerinde gezindiği kumsallar mı, Fransa'da yaygın bir top oyunu olan tozlu "boule" mi yoksa isimsiz bir kasabada tadına bakılan kruvasanla kahve mi?

İnsanları çeken, belki de Loire vadisinin görkemli şatoları, Akdeniz kıyısındaki jet sosyete hayatı ya da yabani otların ve lavanta kokularının hâkim olduğu Provence'da yapılan sakin bir pikniktir.

Fransa'nın yeşilliklerle kaplı bölgelerinin arasında saklanmış Franche-Comté, Gascony ya da Berry gibi daha az bilinen, köy yaşamının sürdüğü, kendi halinde kasabalarıyla ziyaretçilere Fransa kırlarındaki son derece sakin hayatı görme imkânı sunan diğer bölgelerinin güzelliklerini de unutmamak gerekir.


Fransa'nın büyük zıtlıklara sahne olan bir ülke olduğu ve çeşitlilik gösteren coğrafyasıyla, yemekleriyle, iklimi ve insanlarıyla, sıra dışı kültürel mirasıyla birlikte ziyaretçilere sonsuz seçenekte, cazip gezi olanakları sunduğu inkâr edilemez bir gerçektir.

Fransızların tatillerde neden ülkelerinde kalmayı tercih ettiğini ve coşkulu bir şekilde ülkelerine La Belle France (Güzel Fransa) dediklerini anlamak çok da zor değildir.

© Direct Ferries Ltd