Litvanya feribotları hakkında

Directferries.com.tr Litvanya Feribotu kilavuzu ile feribot seferinizi planlamak ve rezervasyon yapmak için ihtiyaciniz olan tüm bilgileri elde edersiniz.

Litvanya istikametinde düzenlenen seferlerle ilgili olarak, en kisa ve en ucuzdan, en uzun ve en lükse, genis bir yelpazedeki alternatifleri kapsayan tüm seçeneklere sahibiz.

Ücret arama sisteminde, tercih ettiginiz güzergâhi, yolcu sayisini seçerek ve ardindan arama dügmesine tiklayarak, Litvanya ülkesine yapacaginiz feribot yolculugunuz için feribot tarifelerini ve ücretlerini bulabilirsiniz.
Litvanya
Litvanya
Litvanya Feribotu
Litvanya
Litvanya

Litvanya Hakkında:

Litvanya, Baltık komşularının aksine kalıcı bir bağımsızlık yaşamış bir ülkedir. 1236'da Siauliai'de Alman Kılıç Şövalyeleri’ne galip gelen Litvanyalılar Büyük Dük Gediminas (1316-41) altında birleşmiş bir devlet olarak varlık göstermişlerdir. 1569 yılında Lublin birliğiyle Polonya ve Litvanya birleşmiş bir Lehistan-Litvanya Devleti'ni oluşturdu. Bu devlet Kral Stefan Bathory'nin hükümdarlığı sırasında en parlak günlerini yaşamıştır. Fakat 1700-21 yıllarında Polonya-Litvanya, Rusya ve İsveç arasında patlak veren, Baltıkların kontrolünü elde tutmak için yapılan Büyük Kuzey Savaşı ülkeyi iyice zayıflattı ve 18. yüzyılın sonunda Litvanya'nın büyük bir kısmı Rusların egemenliğine girdi. 1830 ve 1863'deki bağımsızlık hareketleri, milliyetçi duyguların ayaklanmasının bir işaretiydi. Rusya'nın Birini Dünya Savaşı'nda düşmesi, Litvanyalıların bağımsızlıklarını yeniden ele geçirmelerine olanak tanıdı. Fakat Temmuz 1940'da ülke Sovyetler Birliği etkisine girdi.

Moskova 1980’lerin sonunda biraz yumuşamaya başlayınca daha fazla özerklik istekleri 11 Mart 1990'da, diğer Baltık ülkelerinden daha önce bağımsızlığın ilan edilmesiyle sonuçlandı. 11 Ocak 1991'de Sovyet güçleri Vilnius TV Kulesi'nde on dört kişiyi öldürdü. Fakat Gorbaçov'a yapılması planlanan darbenin başarısız olmasıyla, dünya ülkeleri Litvanya'nın bağımsızlığını tanıdı. Çok geçmeden Sovyetler Birliği parçalandı.

İsveç - Litvanya Feribotu

Haftada 7 Sefer
sefer süresi 13 saat
DFDS Lisco

Almanya - Litvanya Feribotu

© Direct Ferries Ltd