Orkney Adaları - İskoçya Feribot Haritası

Orkney Adaları ile İskoçya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, tüm seçenekleri görerek en iyi firsatlari yakalamak için, Orkney Adaları ülkesinden İskoçya ülkesine düzenlenen feribot seferlerini karsilastirin.

Orkney Adaları ülkesinden İskoçya ülkesine düzenlenen her bir feribot seferi için lütfen bu sayfaya göz atin.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
Orkney Adaları
Orkney Adaları
İskoçya Feribotu
İskoçya

Kalkis: Orkney Adaları Varis: İskoçya Feribot Rehberi

Orkney Adaları ve İskoçya arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 31 sefer sunan Northlink Ferries firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Kirkwall - Aberdeen güzergâhi, Her hafta 3 kez sefer düzenlemektedir & Stromness - Scrabster yaklasik Günlük 4 kez sefer, 2 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Orkney Adaları ile İskoçya arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Orkney Adaları Hakkında:

Orkney Adaları, İskoçya'nın kuzeyinde, binyıllardır üzerinde insan yaşanmakta olan takımadalardır. İrili ufaklı yaklaşık 70 adadan, 20'sinde yerleşim vardır. Adaların toplam yüzölçümü 990 km²dir. En azından 5500 yıllık bir tarihe sahip olan adada çok önemli tarihî eserler vardır. UNESCO'nun koruma altına aldığı alanlardandır. Adalardaki potansiyel nüfus 20,000 civarındadır.

İskoçya Hakkında:

İskoçya, Birleşik Krallık’ı oluşturan 4 ülkeden biridir. İskoçya, İngiltere'den sonra en fazla nüfusa sahip olan 2. Birleşik Krallık ülkesidir.

Üçte birini kapladığı Britanya adasının en kuzeyinde yer alır. Güneyde İngiltere’ye komşu olan ülkenin doğusunda Kuzey Denizi, batısında ise Atlantik Okyanusu yer alır.

Coğrafı olarak İskoçya, kuzeyden güneye 3 ana bölgeye ayrılmıştır. Bunlar dağlık bir bölge olan Highlands, deniz seviyesine yakın olan Central Belt ve tepelik bir araziden oluşan Southern Uplands’dir. İskoçya nüfusunun çoğu Edinburgh, Glasgow ve Stirling gibi en önemli şehirlerin içinde yer aldığı Central Belt bölgesinde yaşamaktadır. Bunun yanında İskoçya’ya bağlı 130’u yerleşim bölgesi olan 790 ada vardır. İskoçya, dağları, nehirleri ve gölleriyle zengin bir doğaya sahiptir. Bunlardan en ünlüsü şüphesiz yöre halkının Nessie adını verdiği efsanevi canavarla ünlü Loch Ness’tir.

İskoçya bağımsız bir ülke olmasa da kendine ait bir bayrağı, başkenti ve parlamentosu vardır. İskoçlar, kendi kültürlerine ve geleneklerine bağlı, geçmişlerini sürekli canlı tutan, tarihe önem veren bir millettir.

Başkent Edinburgh, Orta Çağ’dan kalma kaleleri, tarihi binaları ve doğal güzellikleri olan bir şehirdir. Üç tarafı denizle çevrili olan İskoçya'nın iklimi, Britanya ortalamasına göre oldukça sert ve soğuktur.

© Direct Ferries Ltd