Belçika feribotları hakkında

Direct Ferries'de, yolculugunuz için en iyi firsati elde ettiginizden emin olmak için tüm Belçika Feribotu seçeneklerini karsilastirabilirsiniz.

Benzersiz karsilastirma motorumuzu kullanarak Belçika feribot tarifelerini, ücretlerini ve seyahat sürelerini, hizli ve kolay tek bir arama ile karsilastirabilir ve paranizdan ve zamaninizdan tasarruf edebilirsiniz.

Belçika ülkesine düzenlenen çesitli feribot seferleri ile ilgili asagidaki baglantilari takip edin veya tarifeleri ve feribot ücretlerini karsilastirmak için sadece 'Fiyat Arama' sistemine bilgilerinizi simdi girin.
Belçika
Belçika
Belçika Feribotu
Belçika
Belçika

Belçika Hakkında:

Belçika, gezginler arasındaki bilinirliğinin aksine kültürel çeşitlilik içeren bir ülkedir. Nüfusunun %60'ını Flamanca konuşanlar ve %40'ını Fransızca konuşan Valonlar oluşturur. Ülkenin doğusunda az miktarda Almanca konuşan bir grup da bulunmaktadır. Belçika'nın kuzeyi ile güneyi görünüş olarak çok farklıdır. Kuzey ve güneyin buluştuğu noktada, Avrupa Birliği'nin kalbinde, kültürel açıdan zengin, başkent Brüksel yer alır. Batı ve Doğu Flandre, Anvers (Antwerp), Limburg ve Brabant'in önemli bir kısmının oluşturduğu kuzey bölgesi, büyük ölçüde düzdür. Gerek coğrafya gerekse mimari olarak Hollanda'dan çok da farklı değildir. İkinci büyük şehir olan Anvers (Antwerp), 16, yüzyıldaki altın çağını hatırlatan yüksek sanat örnekleriyle hareketli bir eski liman şehridir. Ülkenin güney ve batı ucunda, göz alıcı Flaman sanatının yoğunlaştığı iki tarihi şehir olan Gent ve Brüj (Brugges) bulunur. Brüksel ile Anvers'in ortasında yer alan katedraller şehri Mechelen ise ülkeni denize kıyısı olmayan şehirlerinden biridir. Brabant'ın güney kısımlarında Fransızca konuşulur. Şehir, Valon eyaleti olan Hainaut ile birleşir. Burası, tarımsal açıdan zengin, yer yer endüstriyel yapıların ve tarihi Tournai şehrinin yer aldığı bir eyalettir. Buranın doğusunda Belçika'nın manzara açısından en göz kamaştırıcı yeri, ormanlık vadileri, yüksek tepeleri ve karanlık mağaralarıyla Ardenler yer alır.

İngiltere - Belçika Feribotu

Haftada 7 Sefer
sefer süresi 13 saat 15 dakika
P&O Ferries
© Direct Ferries Ltd