Elba Adası - Korsika Adası Feribot Haritası

Elba Adası ile Korsika Adası arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Elba Adası ile Korsika Adası arasindaki feribot karsilastirma sistemi, Korsika Adası istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Elba Adası ülkesinden Korsika Adası ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili tarifeleri ve ücretleri hizlica karsilastirabilir ve bu sayede kendi kendinize bir sirketin web sitesinden digerine dolasmak zorunda kalmazsiniz.

Elba Adası ile Korsika Adası feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için Korsika Adası Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
Elba Adası
Elba Adası
Korsika Adası Feribotu
Korsika Adası

Kalkis: Elba Adası Varis: Korsika Adası Feribot Rehberi

Elba Adası ile Korsika Adası arasinda, 1 feribot şirketi – Corsica Sardinia Ferries tarafindan isletilen sadece 1 feribot güzergâhi bulunmaktadir. Portoferraio ile Bastia arasindaki tarifeli haftalık feribot seferi, yaklasik 1 saat 30 dakika'dan sürmektedir.

Bu sayfadaki bilgilerin dogru olmasi için büyük bir özen gösterirken, tüm güzergâhlardaki siklik ve süreler zaman zaman degisiklik gösterebilmektedir. Bu nedenle Portoferraio ve Bastia arasindaki Elba Adası Korsika Adası seferlerinin mevcut durumdaki bilgileri için gerçek zamanli basvuru yapmanizi öneririz.

Elba Adası - Korsika Adası Feribotu

Elba Adası Hakkında:

Bir İtalyan adası olan Elba, İtalya’nın batı kıyısından 20 km uzaklıkta Akdeniz üzerindedir. Toskana bölgesinin en büyük adasıdır.

Elba Adası, Napolyon’un sürgüne gönderildiği ada olarakta uluslararası bir üne sahiptir. İnsanın nefesini kesen doğası, yürüyüş parkurları ve taze Akdeniz deniz ürünleri ile büyüleyici bir adadır.

Elba, 8 yerel yönetimden oluşmaktadır, bunlardan Portoferraio en büyüğüdür. Adanın yerel nüfusu 30.000 civarındadır, yaz aylarında turistler sayesinde adanın nüfusunda fark edilebilir bir artış görülmektedir.

Korsika Adası Hakkında:

Avrupa'nın göz kamaştırıcı zenginlikteki coğrafyalarından birine sahip olan ve kışın bile ılıman bir iklimin hüküm sürdüğü Korsika'yı her yıl yaklaşık 250.000-750.000 insan ziyaret etmektedir. Akdeniz'in hiç bir yerinde Korsika'nın suyu berrak, kusursuz yarım ay şeklindeki, beyaz kumlu plajlarından ya da batı sahilindeki sarp, granit kayalıklarının oluşturduğu deniz manzaralarından daha güzeline rastlamak mümkün değildir. Her ne kadar yıllık turist akınıyla ada nüfusu yedi katına çıksa da, Korsika turizmin etkisiyle bozulmadan kalmayı başarmıştır: Adada bir kaç tatil köyü vardır fakat fazla yapılaşmaya nadir rastlanır. Yüksek katlı bloklar belli başlı şehirlerdeki binalarla sınırlıdır.

Batı Akdeniz ticaret yolları üzerinde yer alan adanın her zaman stratejik ve ticari bir çekiciliği olmuştur. Yunanlar, Kartacalılar ve Romalılar art arda gelip yerli Korsikalıları iç bölgelere sürmüşlerdir. Romalılar Vandallar tarafından adadan atılmıştır ve bunu takip eden on üç yüzyıl boyunca ada saldırılar yaşamış, terk edilmiş, yerleşimlere sahne olmuş, ulus-devlet olarak satılmıştır, adalılar yabancı devletlere karşı savaşmıştır. İki yüzyıllık Fransız egemenliğinin Korsika üzerinde sınırlı bir etkisi olmuştur. Adanın Barok kiliseleri, Ceneviz kaleleri, coşkulu Katolik ritüelleri ve Toskana etkisiyle şekillenen yerel dili ve mutfak kültürüyle daha çok komşu İtalya'ya yakınlık gösterir.

© Direct Ferries Ltd