Hırvatistan - İtalya Feribot Haritası

Hırvatistan ile İtalya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Hırvatistan ile İtalya arasindaki feribot karsilastirma sistemi, İtalya istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Hırvatistan ülkesinden İtalya ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili tarifeleri ve ücretleri hizlica karsilastirabilir ve bu sayede kendi kendinize bir sirketin web sitesinden digerine dolasmak zorunda kalmazsiniz.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
Hırvatistan
Hırvatistan
İtalya Feribotu
İtalya

Kalkis: Hırvatistan Varis: İtalya Feribot Rehberi

Hırvatistan ile İtalya arasinda bir feribot seçmeniz gerektiginde seçeneklerde bir azalma olmayacaktir. Mali Losinj - Venedik, Pula - Venedik, Porec - Venedik, Rovinj - Venedik, Split - Ancona, Zadar - Ancona, Dubrovnik - Bari, Pula - Venedik, Porec - Venedik & Umag - Venedik limanlarini birbirine baglayan 5 feribot şirketleri, toplam 12 Feribot Hattı bulunmaktadir.

Hırvatistan ve İtalya arasindaki en hizli güzergâh, 2 saat 30 dakika'danlik süreyle Umag - Venedik güzergâhidir. Güzergâh üzerindeki çok sayidaki teklifimiz ile tüm benzer güzergâhlari tek bir aramada karsilastirarak isinizi kolaylastirmaktayiz ve bu sayede aradiginizi hizlica bulabilirsiniz.

Hırvatistan Hakkında:

Hırvatistan, güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Orta Avrupa ve güneydoğusunda Balkanların yer aldığı, hilal şeklinde bir Avrupa ülkesidir. Sırplar Bizans İmparatorluğu'nun öncülüğünde Doğu Ortodoksluğuna yönelirken Hırvatlar, yedinci yüzyılda Katolik olmayı seçerler ve 10. yüzyılda bağımsız bir krallık kurarlar. Doğu (Ortodoks) ve Batı (Katolik) Kiliseleri'nin birbirinden ayrılması 1054'de böylece gerçekleşir. Osmanlıların Macaristan'ı mağlup etmesinin ardından 1529'da Habsburg Hanedanı ve Osmanlı İmparatorluğu Macaristan'ın topraklarını paylaşırlar ve böylece Hırvatistan'da İslam ve Hıristiyan dünyaları arasında, bugün yaklaşık Hırvatistan ile Bosna Hersek sınırına yakın bir çizgide ilerleyen askerileştirilmiş bir sınır yaratırlar. Sırplar Hırvatistan'ın Krajina (sınır toprakları) olarak bilinen, daha sonra Hırvat-Sırp anlaşmazlığına sebep olacak bölgeye yerleşirler. 1945'de Hırvatistan'ın Komünistler tarafından alınmasının ardından, Hırvatistan Josip Broz Tito tarafından yönetilen yeni Yugoslav federasyonunun kurucu cumhuriyeti olur.

Yugoslavya'nın çözülmesi 1990'da, Slovenya ve Hırvatistan'daki çok parti seçimlerinden sonra başlamıştır. Hırvatistan'da Yugoslav Halk Ordusu (JNA) ile Sırp milisleri arasında bir tarafta olan savaş diğer tarafta Hırvat savunma güçlerini harekete geçirir ve Birleşmiş Milletlerin aracı olduğu ateşkesle bu durum, Ocak 1992'de sona erer.

İtalya Hakkında:

Avrupa ülkeleri içinde bir kategoriye oturtmanın en zor olduğu ülke belki de İtalya'dır. İtalya, endüstrileşmiş, modern bir toplumdur. Her sezon, modaya yön veren tasarımcılarıyla giyim tarzlarının müjdecisidir. Ama bunun yanı sıra, taşıdığı özelliklerle bir Akdeniz ülkesidir. İtalyanlar genel olarak aile odaklı insanlardır. Ülkenin gençleri arasında gitgide büyüyen skeptik anlayışa rağmen, gelenekler, Katolik Kilisesinin ritüelleri insanların hayatında önemli bir yer kaplamaktadır.

İtalya ancak 1861'de birleşmiş bir devlet haline gelmiştir. Bunun sonucunda İtalyanlar bir bütün olarak ülkelerinden çok, mutfak kültürü, şive, coğrafya ve çoğu zaman hayat standartları olarak birbirine göre farklılık gösteren bölgelerine bağlılık hissetmektedirler. Bunların yanı sıra bir de ülkenin görkemli kültürel mirası vardır. Sadece Toskana bile dünyada herhangi bir ülkedeki tarihi anıtlardan daha fazla tarihi yapıya sahiptir. Ülkenin dört bir yanında, özellikle de elbette Roma’da, Roma İmparatorluğu’ndan kalma yapılar yer almaktadır. Her bir bölge, genellikle dünyanın en zengin tarihi miraslarından olduğu kabul edilen, kendi sanatsal geleneğinin eserlerine ev sahipliği yapmaktadır.

© Direct Ferries Ltd