Letonya feribotları hakkında

Directferries.com.tr ile en iyi feribot firmalarinin size en uygun seçenegini bulmanizi saglamak için tüm Letonya Feribotu seçeneklerini bulursunuz.

Hizli ve kolay tek bir arama ile Letonya ülkesine sefer düzenleyen tüm feribotlari karsilastirabilir ve bu sayede mevcut seferler içinde en iyisini en iyi fiyata elde edersiniz.

Ücret arama sisteminde, tercih ettiginiz güzergâhi, yolcu sayisini seçerek ve ardindan arama dügmesine tiklayarak, Letonya ülkesine yapacaginiz feribot yolculugunuz için feribot tarifelerini ve ücretlerini bulabilirsiniz.
Letonya
Letonya
Letonya Feribotu
Letonya
Letonya

Letonya Hakkında:

Letonya da, komşusu Estonya gibi tarihi boyunca yabancı ülkelerin işgallerine sahne olmuştur. On üçüncü yüzyılın başında, yerli Baltıklılar, Hıristiyan olmaları için onları esir eden ve katleden Alman haçlı şövalyelerinin hışmına uğramıştır. Ülkenin politik kontrolü Lehistan-Litvanya Birliği, İsveç ve arından Rusya'nın eline geçtiğinde dahil, Almanlar hem topraklara hem de ticarete hakim olmaya devam ettiler. 19. yüzyılın ikini yarısında Letonyalılar kendi kimliklerini savunmaya başladılar ve 1918-20 arasında, savaştan sonra, Estonyalıların da yardımıyla Sovyetleri ve Almanları geri püskürterek bağımsızlıklarına kavuştular. Bu zor kazanılmış bağımsızlık 1940'da Sovyetlerle birleşmesiyle sona erdi. 1980lerin sonlarına doğru Sovyetler Birliği'nde durumlar biraz rahatlamaya başladığında artırılmış özerklik isteği sınırsız bağımsızlık isteğine dönüştü ve 1991'in ortasında Gorbaçov'a karşı yapılan darbe girişiminin başarısız olmasının ardından Letonya ikini kere bağımsızlığını ilan etti.

Artık Letonya ekonomisini özel mülkiyete çevirmekle uğraşmaktadır ve Sovyet dönemi durgunluğunun ve ihmalin sonuçlarını düzeltmek için çabalamaktadır. Çevreye verilen zararın yanı sıra, Sovyet işgalinin en kalıcı mirası da orada yaşayan yüzde otuz oranındaki Rus azınlık olmuştur.

İsveç - Letonya Feribotu

Haftada 6 Sefer
sefer süresi 10 saat
Stena Line
Haftada 4 Sefer
sefer süresi 17 saat
Tallink Silja

Almanya - Letonya Feribotu

© Direct Ferries Ltd