Malta - Sicilya Feribot Haritası

Malta ile Sicilya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, tüm seçenekleri görerek en iyi firsatlari yakalamak için, Malta ülkesinden Sicilya ülkesine düzenlenen feribot seferlerini karsilastirin.

Malta ülkesinden Sicilya ülkesine düzenlenen feribot seferleri ile ilgili tarifeleri ve ücretleri hizlica karsilastirabilir ve bu sayede kendi kendinize bir sirketin web sitesinden digerine dolasmak zorunda kalmazsiniz.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
Malta
Malta
Sicilya Feribotu
Sicilya

Kalkis: Malta Varis: Sicilya Feribot Rehberi

Malta ve Sicilya arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 18 sefer sunan Virtu Ferries firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Valletta - Katanya güzergâhi, Her hafta 8 kez sefer düzenlemektedir & Valletta - Pozzallo yaklasik Haftalik 10 kez sefer, 2 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Malta ile Sicilya arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Malta Hakkında:

Akdeniz'in ortasında, yedi adadan oluşan bir takımada olan Malta küçük ve nüfus olarak yoğun bir ada devlettir. Malta Sicilya'nın tam altında, Tunus'un doğusunda ve Libya'nın kuzeyinde yer alır. Adaların stratejik konumu nedeniyle Malta pek çok güç tarafından ele geçirilmiş ve yüzlerce yıl burada hüküm sürmek için verilen savaşlara sahne olmuştur. Şu anda nüfus açısından en küçük Avrupa Birliği ülkesidir.

Adada M.Ö. 3000 yılında önemli eserler bırakan ilk uygarlığa rastlanmıştır ve bu uygarlık pek çok megalitik tapınak inşa etmiştir. Daha sonra ada Fenikeliler, Kartacalılar ve Romalılar tarafından işgal edilmiştir.

Ada 1964'de bağımsızlığını ilan etmiştir ve Britanya'da ayrılmıştır. Bundan kırk yıl sonra Malta, Mayıs 2004'de Avrupa Birliği'ne katılmıştır. O yıl Avrupa Birliği'ne katılan on ülkenin en küçüğüdür.

Malta'nın nüfusu her yol turist akınıyla üç katına çıkmaktadır. Turizm adanın temel gelir kaynağıdır.

Malta adaları tertemiz sular, gözlerden uzak koylar, kumlu sahiller sunmaktadır. Şehirlerde ise adaların zengin geçmişini yansıtan Ortaçağdan kalma şehir surları, muhteşem barok kiliseler ve saraylar yer almaktadır.

Sicilya Hakkında:

Sicilya, Akdeniz’in en büyük adasıdır. Ovalar açısından fakir olan ada, Catania’da bir istisna yapar. Kıyı şeridi manzarası hemen hemen her yerde büyüleyici bir güzellik sunmaktadır. Küçük şirin adalar (Eolie veya Lipari, Ustica, Egadi, Pantelleria Adası ve Pelagie) sahilde oraya buraya yayılmış görünüm arz eder.

Doğu Sicilya’nın iç kısmında bulunan Etna Yanardağı Avrupanın en yüksek (3323 m) aktif yanardağı olarak bilinir. Stromboli ve Volcano Adaları da aktif yanardağlar arasındadır.

© Direct Ferries Ltd