Samos - Kiklad Adaları Feribot Haritası

Samos ile Kiklad Adaları arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Samos ile Kiklad Adaları arasindaki feribot karsilastirma sistemi, Kiklad Adaları istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Feribot karsilastirma motorumuz, Samos ülkesinden Kiklad Adaları ülkesine en uygun feribot seferini bulmanizi saglamak için, seyahat etmek istediginiz zamana en yakin ve en ucuz uygun fiyatlar için arama yapar.

O zaman neyi bekliyorsunuz? Ücret arama bölümünde sadece tercih ettiginiz güzergâhi seçin ve sizin için en iyi ücreti bulalim ve yolculugunuz için en iyi seçenegi bulacaginiz anlamina gelen bezer tüm güzergâhlar ile karsilastirmasini yapalim!
Samos
Samos
Kiklad Adaları Feribotu
Kiklad Adaları

Kalkis: Samos Varis: Kiklad Adaları Feribot Rehberi

Samos ve Kiklad Adaları arasinda birlesik olarak toplamda Her hafta 13 sefer sunan Nel Lines firmasi, 1 güzergâh sefer düzenlemektedir, Karlovassi - Syros güzergâhinda 1 time weekly sefer düzenlenmektedir. Hellenic Seaways firmasi, 2 güzergâh sefer düzenlemektedir, Karlovassi - Mykonos güzergâhi, Her hafta 6 kez sefer düzenlemektedir & Karlovassi - Syros yaklasik Haftalik 6 kez sefer, 2 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Samos ile Kiklad Adaları arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Samos Hakkında:

Sisam Yunanistan'da, Ege Denizi'nde, Dilek Yarımadası'nın karşısında bir ada. Bu adanın en büyük yerleşim merkezi olan şehri, merkezi bu şehir olan ve Sisam adasını, Ahikerya (Yunanca'da Ικαρία, İkarya) adasını ve bölgedeki birkaç küçük adayı kapsayan idari bölgenin (nomos) adıdır. Tarihte kurulan on iki İyon kolonisinden biridir.

Sisam şehrinin (Yunanca'da Vathy de denir) 2001 nüfusu 12500, Sisam adasının 2001 nüfusu 37000, Sisam nomos'unun (Sisam + Ahikerya) 2001 nüfusu 44000'dir.

Aydın ili, Kuşadası ilçesi'nde bulunan Dilek Yarımadası'na oldukça yakındır. Kuşadası'ndan günlük işleyen birkaç seferle deniz yolunda yaklaşık 90 dakikada ulaşılabilen Sisam adasının görülmeye değer pek çok yeri vardır. Bunlar arasında antik kent, kente su taşıma amaçlı MÖ 6. yüzyıldan kalma tünel, Hera tapınağı, herkesin Türkçe konuştuğu Karaveli köyü, Yenikarlovası balıkçı kasabası sayılabilir. Ayrıca Gümüldür'den rahatlıkla görülebilen ve Tavşan Adasının tam karşısındadır.

Yunanistan'ın Osmanlı'dan en son aldığı adadır.

© Direct Ferries Ltd