Wight Adası - İngiltere Feribot Haritası

Wight Adası ile İngiltere arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Wight Adası ile İngiltere arasindaki feribot karsilastirma sistemi, İngiltere istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Wight Adası ülkesinden İngiltere ülkesine düzenlenen her bir feribot seferi için lütfen bu sayfaya göz atin.

Wight Adası ile İngiltere feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için İngiltere Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
Wight Adası
Wight Adası
İngiltere Feribotu
İngiltere

Kalkis: Wight Adası Varis: İngiltere Feribot Rehberi

Wight Adası ve İngiltere arasinda birlesik olarak toplamda Her gün 107 sefer sunan Wightlink firmasi, 3 güzergâh sefer düzenlemektedir, Fishbourne - Portsmouth güzergâhi, Her gün 31 kez sefer düzenlemektedir, Yarmouth - Lymington yaklasik Günlük 18 kez sefer & Ryde - Portsmouth Limanı yaklasik Günlük 24 kez sefer. Hovertravel firmasi, 1 güzergâh sefer düzenlemektedir, Ryde - Southsea güzergâhinda Günlük 34 kez sefer düzenlenmektedir, 4 feribot hattı bulunmaktadir.

Bazi güzergâhlarda seferlerin sikligi ve süreleri degisiklik gösterse de, en güncel bilgileri elde etmeniz için, Wight Adası ile İngiltere arasindaki seferler için canli aramalar yapmanizi öneririz.

Wight Adası Hakkında:

Kontluk statüsü kazanmadan önce Hampshire'ın bir parçası olan Wight Adası, İngiltere'nin güneyinde kırsal, son derece sapa, düzenli ve maceralara kapalı olan imajından kurtulma konusunda epey sıkıntı yaşamaktadır. Yine de üzerinde en uzun mesafenin 37 km. olduğu ada, şaşırtıcı zenginlikte bir coğrafyaya ve sahil manzarasına sahiptir. Adanın merkezine doğru uzanan kalkerli yamaçlar, bodur ağaçlar ve otlaklarla kaplıdır ve bu coğrafya kıvrıla kıvrıla akan nehirlerle bölünmektedir. Adanın güneyine doğru ise kalkerli düzlükler yüksek kayalıklarla çevrelenir. İki Heritage Sahili'nin yolları en güzel kıyı çizgisini takip ederken tarihi yapılar ve iyi bir şekilde korunmuş ve art arda sıralanmış Viktoryan tarzı binalar manzaraya ilgi çekici bir görünüm katar. Bu binaların en önde geleni Osborne Evi'dir. İlk başta, Kraliçe Victoria ve kraliyet ailesi için bir yaz evi olarak tasarlanmıştır. Daha sonra, Albert'in ölümünün ardından kraliçenin asıl yaşadığı ev olmuştur.

Wight Adası yılın herhangi bir zamanında rahatlatıcı bir mola isteyenler için ideal bir gezi durağıdır. Aktif bir tatil arayanlar için, rüzgâr sörfü, yelken, yamaç paraşütü gibi pek çok spor olanağı mevcuttur. Rahatlamak ve etrafı keşfetmek isteyenler için de pek çok seçenek sunmaktadır.

İngiltere Hakkında:

Birleşik Krallık'ın en büyük ve en fazla nüfuslu ülkesi olan İngiltere, Büyük Britanya adasının güneyinin üçte ikisinin büyük kısmını kaplar.

Yakın zamana kadar İngiltere, genel olarak 1930'larda kalmış, sadece postane, kasaba barı ve papazın evinden ibaret olan, sakin, masalsı bir yer olarak düşünülüyordu. Şimdi ise daha çok, hareketli bir gece hayatının ve etkinliklerin olduğu canlı şehirleriyle ve güzel kırsalıyla bilinmektedir.

İlginç şehirleri ve göz alıcı kırsalıyla İngiltere pek çok zevke hitap etmektedir. Görkemli Londra, Stratford, Glouester ve York şehirlerinden ilginç tatlar sunan Newcastle, Liverpool ve Manchester'a varana kadar İngiltere'nin şehirleri nostalji aşkının yaratıcılık ruhuyla çarpıştığı, canlı, hareketli yerlerdir.

Northumberland'ın ve kiliselerle dolu Lincolnshire'ın ara sokaklarında dolaşın ve Costwolds ve Dales'in paha biçilmez güzelliğinin keyfine varın. Ayıracak zamanınız varsa, turist kalabalıklarından sıyrılın ve İngiltere'nin dingin kır yollarında gezinin, bir kasaba barında "gerçek" bir İngiliz birası için, geleneksel bir pazar yerinde dolaşın ya da İngiltere'nin "yeni dalga" şaraplarından tadın ve İngiltere'nin dünyadaki herhangi bir yerle boy ölçüşebilecek kozmopolit mutfağıyla tanışın.

Bugün İngiltere, ziyaretçilere kucak açan, baş döndürücü, rahat ve eğlenceli, insanlarının çoğunlukla tuhaf alışkanlıklarının yarattığı koşullarla ülkenin ihtişamının birbirini dengelediği bir yerdir. Ve mizah duygusu, kabul görmek için her zaman bir anahtar işlevi görür.

© Direct Ferries Ltd