Korcula Island - Hırvatistan Feribot Haritası

Korcula Island ile Hırvatistan arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, tüm seçenekleri görerek en iyi firsatlari yakalamak için, Korcula Island ülkesinden Hırvatistan ülkesine düzenlenen feribot seferlerini karsilastirin.

Korcula Island ülkesinden Hırvatistan ülkesine düzenlenen her bir feribot seferi için lütfen bu sayfaya göz atin.

Hareket saati yaklastikça bos yer sayisi azaldigi için ücretler genellikle yükselmektedir, bu nedenle geç kalmayin ve bilgilerinizi Fiyat Arama sistemimize girerek seyahatiniz için karsilastirmayi ve rezervasyonu bugün yapin.
Korcula Island
Korcula Island
Hırvatistan Feribotu
Hırvatistan

Kalkis: Korcula Island Varis: Hırvatistan Feribot Rehberi

Korcula Island ile Hırvatistan arasinda çok sayida feribot seferleri düzenlenmektedir. Feribotlar, Korcula Island ülkesindeki 1 liman limanlarla Hırvatistan ülkesindeki 4 liman limanlari birbirine baglamaktadir.

Jadrolinija firmalarini içeren 1 feribot şirketi tarafindan, 5 Feribot Hattı içindenHer hafta 8 feribot seferi düzenlenmektedir ve bunlarin en kisa olani 2 saat 15 dakika'dan sürmektedir (Korcula - Mljet).

Bu Korcula Island ve Hırvatistan arasinda düzenlenen hizmetlerle ilgili özet bir bilgidir, canli bilgi almak için Fiyat Arama bölümümüzden seçim yapin.

Hırvatistan Hakkında:

Hırvatistan, güneyinde Akdeniz, kuzeyinde Orta Avrupa ve güneydoğusunda Balkanların yer aldığı, hilal şeklinde bir Avrupa ülkesidir. Sırplar Bizans İmparatorluğu'nun öncülüğünde Doğu Ortodoksluğuna yönelirken Hırvatlar, yedinci yüzyılda Katolik olmayı seçerler ve 10. yüzyılda bağımsız bir krallık kurarlar. Doğu (Ortodoks) ve Batı (Katolik) Kiliseleri'nin birbirinden ayrılması 1054'de böylece gerçekleşir. Osmanlıların Macaristan'ı mağlup etmesinin ardından 1529'da Habsburg Hanedanı ve Osmanlı İmparatorluğu Macaristan'ın topraklarını paylaşırlar ve böylece Hırvatistan'da İslam ve Hıristiyan dünyaları arasında, bugün yaklaşık Hırvatistan ile Bosna Hersek sınırına yakın bir çizgide ilerleyen askerileştirilmiş bir sınır yaratırlar. Sırplar Hırvatistan'ın Krajina (sınır toprakları) olarak bilinen, daha sonra Hırvat-Sırp anlaşmazlığına sebep olacak bölgeye yerleşirler. 1945'de Hırvatistan'ın Komünistler tarafından alınmasının ardından, Hırvatistan Josip Broz Tito tarafından yönetilen yeni Yugoslav federasyonunun kurucu cumhuriyeti olur.

Yugoslavya'nın çözülmesi 1990'da, Slovenya ve Hırvatistan'daki çok parti seçimlerinden sonra başlamıştır. Hırvatistan'da Yugoslav Halk Ordusu (JNA) ile Sırp milisleri arasında bir tarafta olan savaş diğer tarafta Hırvat savunma güçlerini harekete geçirir ve Birleşmiş Milletlerin aracı olduğu ateşkesle bu durum, Ocak 1992'de sona erer.

© Direct Ferries Ltd