Norveç feribotları hakkında

Directferries.com.tr Norveç Feribotu kilavuzu ile feribot seferinizi planlamak ve rezervasyon yapmak için ihtiyaciniz olan tüm bilgileri elde edersiniz.

Hizli ve kolay tek bir arama ile Norveç ülkesine sefer düzenleyen tüm feribotlari karsilastirabilir ve bu sayede mevcut seferler içinde en iyisini en iyi fiyata elde edersiniz.

Feribot ücretini ögrenmek ve Norveç ülkesine düzenlenen feribot seferlerinin müsaitligini kontrol etmek için, lütfen sol menüden kalkis yerini seçin ve arama dügmesine tiklayin!
Norveç
Norveç
Norveç Feribotu
Norveç
Norveç

Norveç Hakkında:

Norveç resmi adıyla Norveç Krallığı (Norveççe: Kongeriket Norge, Kongeriket Noreg). Kuzey Avrupa'da bulunan İskandinav Yarımadası'nın batısında bir ülke. Finlandiya, İsveç ve Rusya Federasyonu ile komşu olan ülkenin batıda Atlas Okyanusu'nun bir kolu olan Norveç Denizi'ne kıyısı vardır. Kıyıları binlerce fiyordla çizilmektedir.

Anayasal monarşi ile yönetilen ülkenin başkenti Oslo'dur. 385,252 km² alana yayılan Norveç'in, Finlandiya ile 729, İsveç ile 1.619, Rusya ile 167 kilometre sınırı vardır ve 21.925 kilometrelik çok uzun bir sahil şeridi vardır.

Norveç Avrupa ortalamasının üstünde yaşam standartına ve ekonomik gelişmişliğe sahip olduğu için Avrupa Birliği'ne girmek istememektedir. Zira, ülke kıyılarındaki petrol rezervlerinin zenginliği ve dünya ve Avrupa balıkçılık sektörünü elinde bulundurması ile tanınmaktadır.[kaynak belirtilmeli] Avrupa Birliği'ne olumsuz yaklaşmalarının bir nedeni de balıkçılık sektörünü olumsuz etkileyeceği yönündeki çekinceleridir. Öte yandan; Norveç, İsviçre, İzlanda ve Lihtenştayn ile birlikte EFTA (Avrupa Serbest Dolaşım Örgütü) üyesidir ve bu örgütü terk edip AB'ye geçmeyi istememektedir.

Avrupa Birliği'nin ısrarları işe yaramamaktadır. Zira ülkede iki kere referandum yapılmış ikisinde de Avrupa Birliği'ne red çıkmıştır. Bugünlerde yapılan anketlerde AB'yi isteyenlerin oranı %50 civarındadır.[kaynak belirtilmeli]

Norveç ayrıca bir NATO ülkesidir. Kuzey kutbunda Rusya ile ABD arasında dengeleyici role sahiptir.

Danimarka - Norveç Feribotu

Haftada 7 Sefer
sefer süresi 17 saat 15 dakika
DFDS Seaways
Haftada 7 Sefer
sefer süresi 8 saat 45 dakika
Stena Line
Haftada 7 Sefer
sefer süresi 16 saat 30 dakika
Fjord Line
Günde 3 Sefer
sefer süresi 2 saat 15 dakika
Fjord Line
Haftada 14 Sefer
sefer süresi 3 saat 14 dakika
Color Line
Haftada 7 Sefer
sefer süresi 10 saat 30 dakika
Fjord Line
Haftada 7 Sefer
sefer süresi 4 saat 30 dakika
Fjord Line
Haftada 14 Sefer
sefer süresi 3 saat 45 dakika
Color Line

Norveç dahilindeki feribotlar

Almanya - Norveç Feribotu

İsveç - Norveç Feribotu

© Direct Ferries Ltd