Sporades Adaları - Yunanistan Feribot Haritası

Sporades Adaları ile Yunanistan arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

Direct Ferries'in Sporades Adaları ile Yunanistan arasindaki feribot karsilastirma sistemi, Yunanistan istikametindeki tüm karsilastirilabilir güzergâhlar için feribot tarifelerini ve ücretlerini görmenizi saglar ve bu sayede dogru ücret ile dogru seyahat imkân bulabilirsiniz!

Sporades Adaları ülkesinden Yunanistan ülkesine düzenlenen her bir feribot seferi için lütfen bu sayfaya göz atin.

Sporades Adaları ile Yunanistan feribot seferlerini görmek ve rezervasyon yapmak için simdi Fiyat Arama sistemimizi kullanin veya alternatif olarak diger ülkelere feribot seferleri bulmak için Yunanistan Feribotu sayfamizi ziyaret edin.
Sporades Adaları
Sporades Adaları
Yunanistan Feribotu
Yunanistan

Kalkis: Sporades Adaları Varis: Yunanistan Feribot Rehberi

Sporades Adaları ile Yunanistan arasinda çok sayida feribot seferleri düzenlenmektedir. Feribotlar, Sporades Adaları ülkesindeki 2 liman limanlarla Yunanistan ülkesindeki 2 liman limanlari birbirine baglamaktadir.

Hellenic Seaways firmalarini içeren 1 feribot şirketi tarafindan, 8 Feribot Hattı içindenHer hafta 48 feribot seferi düzenlenmektedir ve bunlarin en kisa olani 1 saat 35 dakika'dan sürmektedir (Skiathos - Volos).

Bu Sporades Adaları ve Yunanistan arasinda düzenlenen hizmetlerle ilgili özet bir bilgidir, canli bilgi almak için Fiyat Arama bölümümüzden seçim yapin.

Sporades Adaları Hakkında:

Sporad Adaları Ege Denizinde Yunanistan'a bağlı ada grubu. Eğriboz (Evvoia) Adasının kuzeydoğusunda yer alır. Skiathos, Skopelos, Skyros ve Alonnisos adaları ile komşu adacıkları kapsar.

Antik Çağda bu adalar Teselya Sporadları ya da Kuzey Sporadlar, günümüzde Türkiye'ye ait olan Gökçeada ile Semendirek (Samothraki), Taşoz (Thasos), Limni (Limnos) ve Ayios (Hagios) Evstratios gibi Ege Denizinin kuzeydoğusundaki adalar ise Trakya Sporadları ya da Doğu Sporadlar olarak anılırdı. Batı Sporadlar, Kyklad Adaları ve Saron Körfezindeki (kolpos) adalar dışında, Ege Denizinin güneybatısında yer alan küçük ve dağınık adaları kapsardı. Hydra ve Spetsai adaları da Batı Sporadlar'ın bir parçası olarak kabul edilirdi.

Yunanistan Hakkında:

Yunanistan, Güney Avrupa'da ve Balkan yarımadasının güney ucunda yer alan bir ülkedir. Kuzeyde Bulgaristan, Makedonya ve Arnavutluk, doğuda ise Türkiye ile sınır komşusudur. Yunanistan'ın doğusunda Ege Denizi, batısında da İyon Denizi yer almaktadır. Doğu Akdeniz havzasının parçası olarak iki tarafta da çok sayıda ada bulunur.

Batı uygarlığının beşiği ve demokrasinin, sporun (en önemli olarak da Olimpik Oyunların) ve tiyatro gibi sanatların doğum yeri olan Yunanistan, çok uzun ve dikkat çekici zenginlikte bir tarihe sahiptir. Yunanistan tarih boyunca Avrupa, Kuzey Afrika ve Orta Doğu'yu etkilemiştir.

Bugün Yunanistan gelişmiş bir ülkedir, 1981'den bu yana Avrupa Birliği’ndedir, aynı zamanda 2000'den bu yana Avro Bölgesi üyesidir.

Yunanistan dünyada en çok turist çeken ülkelerden biridir. Her yıl, özellikle de yaz aylarında ülkenin kimi kozmopolit adaları milyonlarca uluslararası ziyaretçiyle dolup taşar.

© Direct Ferries Ltd