Aeolian Adaları - Sicilya Feribot Haritası

Aeolian Adaları ile Sicilya arasinda feribot rezervasyonlarinin yapilmasi

directferries.com.tr web sitesinde, Aeolian Adaları ülkesinden Sicilya ülkesine seyahat için tüm seçenekleri tek bir hizli ve kolay arama ile bulabilirsiniz.

Aeolian Adaları ülkesinden Sicilya ülkesine düzenlenen her bir feribot seferi için lütfen bu sayfaya göz atin.

Fiyat Arama sistemimize seyahatinize iliskin detaylari girerek yolculugunuz için daha az ödemek için feribot seferlerini karsilastirin.
Aeolian Adaları
Aeolian Adaları
Sicilya Feribotu
Sicilya

Kalkis: Aeolian Adaları Varis: Sicilya Feribot Rehberi

Aeolian Adaları ile Sicilya arasinda bir feribot seçmeniz gerektiginde seçeneklerde bir azalma olmayacaktir. Vulcano - Palermo & Milazzo, Lipari - Palermo & Milazzo, Salina - Palermo & Milazzo, Rinella - Palermo & Milazzo, Filicudi - Palermo & Milazzo, Alicudi - Palermo & Milazzo, Stromboli - Milazzo, Rinella - Palermo & Milazzo, Vulcano - Palermo & Milazzo, Lipari - Palermo & Milazzo & Salina - Palermo & Milazzo limanlarini birbirine baglayan 1 feribot şirketi, toplam 14 Feribot Hattı bulunmaktadir.

Aeolian Adaları ve Sicilya arasindaki en hizli güzergâh, 45 dakikalik süreyle Vulcano - Milazzo güzergâhidir. Güzergâh üzerindeki çok sayidaki teklifimiz ile tüm benzer güzergâhlari tek bir aramada karsilastirarak isinizi kolaylastirmaktayiz ve bu sayede aradiginizi hizlica bulabilirsiniz.

Aeolian Adaları Hakkında:

Eolie Adaları, Lipari Adaları olarak da bilinen, Sicilya’nın kuzeyinde bulunan volkanik bir takımadadır ve Vulcano, Salina, Lipari, Stromboli, Filicudi, Alicudi ve Panarea adalarından oluşur.

Eolie Adalari, UNESCO tarafından Dünya Mirası Listesi’nde listelenmiştir, bu nedenlede adada yeni binaların yapımına izin verilmez. Hali hazırda bulunan evler alınıp, özüne uygun beyaz boya ile boyanmış evler gibi restore edilebilirler.

Her ne kadar turist akınını kontrol altına almış olsalar bile, anakara da yaşayanlar yaz aylarında adayı doldururlar.

Sicilya Hakkında:

Sicilya, Akdeniz’in en büyük adasıdır. Ovalar açısından fakir olan ada, Catania’da bir istisna yapar. Kıyı şeridi manzarası hemen hemen her yerde büyüleyici bir güzellik sunmaktadır. Küçük şirin adalar (Eolie veya Lipari, Ustica, Egadi, Pantelleria Adası ve Pelagie) sahilde oraya buraya yayılmış görünüm arz eder.

Doğu Sicilya’nın iç kısmında bulunan Etna Yanardağı Avrupanın en yüksek (3323 m) aktif yanardağı olarak bilinir. Stromboli ve Volcano Adaları da aktif yanardağlar arasındadır.

© Direct Ferries Ltd