İsveç feribotları hakkında

Direct Ferries'de, yolculugunuz için en iyi firsati elde ettiginizden emin olmak için tüm İsveç Feribotu seçeneklerini karsilastirabilirsiniz.

Mevcut durumda, İsveç ülkesi için, 28 adet feribot güzergâhinda, haftalık olarak 1003 adet sefer seçenegi sunmaktayiz.

O zaman neyi bekliyorsunuz? Karsilastirma yapmak ve kaydetmek için 'Fiyat Arama' sistemimize sadece kalkis yerinizi girin.
İsveç
İsveç
İsveç Feribotu
İsveç
İsveç

İsveç Hakkında:

İsveç veya resmî olarak İsveç Krallığı Kuzey Avrupa'daki İskandinavya yarımadasında yer alan bir ülkedir. Ülkenin sınır komşuları batı ve kuzeyden Norveç, doğudan ise Finlandiya'dır. İsveç bunun dışında güneyinde yer alan Öresund Köprüsü ile Danimarka'ya bağlıdır.

Yaklaşık 450.000 km² olan yüzölçümüyle İsveç, Avrupa Birliği ülkeleri arasında en büyük üçüncü ülkedir. Ülkenin toplam nüfusu 9,2 milyon olup yoğunluk bakımından km² başına 20 insan yaşamaktadır. Ancak nüfus yoğunluğu güneye doğru gidildikçe ivmeli şekilde artar. Ülkedeki halkın %85'i kentlerde yaşar.[4] İsveç'in başkenti aynı zamanda ülkedeki en büyük kent olan Stokholm'dür. Başkentte 1,3 milyonu merkezde olmak üzere 2 milyon insan yaşar. Ülkenin diğer büyük kentleri sırasıyla Göteborg ve Malmö'dür.

İsveç, meclis sistemine sahip, meşruti monarşi ile yönetilen bir ülkedir. Ekonomi bakımından gelişmiş bir ülke olan İsveç, The Economist'in Demokrasi İndeksi'ne göre birinci sırada olup, Birleşmiş Milletler'in İnsani Gelişme Endeksi'ne göre de yedinci sıradadır. Ülke bunun yanında 1 Ocak 1995 tarihinden beri bir Avrupa Birliği ülkesidir.

İsveç, Kuzey Avrupa'da, Baltık Denizi ile Botni Körfezi'nin batı kıyılarında yer alır. Bu nedenle İsveç oldukça uzun kıyılara sahiptir. Bu özellikleriyle İsveç, İskandinavya yarımadasının doğu yakasını oluşturur. Ülkenin batısında ülkeyi Norveç'ten ayıran İskandinavya dağ sırası (Skanderna) yer alır.

Ülkenin batısında Norveç, kuzeydoğusunda Finlandiya, güneybatısında Skagerrak, Kattegat ve Öresund boğazları, doğusunda Baltık Denizi yer alır. Ülkenin ayrıca Danimarka, Almanya, Polonya, Rusya, Litvanya, Letonya, ve Estonya ile deniz sınırları yer almaktadır. Bununla beraber Danimarka ile İsveç arasında yer alan Öresund Köprüsü, ülkeleri birbirine bağlar. Sahip olduğu 449.964 km2'lik toprak ile İsveç, dünyanın elli beşinci, Avrupa'nın beşinci, Kuzey Avrupa'nın en büyük ülkesidir. Ülke ayrıca Amerika Birleşik Devletleri'nin Kaliforniya eyaletinden biraz daha büyük, Özb

Almanya - İsveç Feribotu

Haftada 7 Sefer
sefer süresi 14 saat 30 dakika
Stena Line
Günde 3 Sefer
sefer süresi 6 saat
Stena Line
Haftada 20 Sefer
sefer süresi 6 saat 15 dakika
TT Line
Haftada 14 Sefer
sefer süresi 4 saat 15 dakika
Stena Line
Haftada 14 Sefer
sefer süresi 9 saat
TT Line
Haftada 18 Sefer
sefer süresi 8 saat 45 dakika
Finnlines

Aland - İsveç Feribotu

Danimarka - İsveç Feribotu

Polonya - İsveç Feribotu

Finlandiya - İsveç Feribotu

Litvanya - İsveç Feribotu

Estonya - İsveç Feribotu

Letonya - İsveç Feribotu

Bornholm - İsveç Feribotu

Norveç - İsveç Feribotu

Rusya - İsveç Feribotu

© Direct Ferries Ltd